Apache OpenOffice 4.0.1

 Apache OpenOffice 4.0.1

نسخه جدید جایگزین شد.

نرم افزار Apache OpenOffice 4.0.1 یک نرم افزار اپن سورس و مشابه آفیس می باشد. به نوعی می توان گفت که رقیب مجموعه آفیس شرکت مایکروسافت است. پاچی اپن آفیس رسماً به عنوان اپن آفیس شناخته شده است. بستهٔ نرم‌افزاری اُپن آفیس (OpenOffice.org)، مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای اداری است که در سیستم‌عامل‌های گوناگونی مانند مایکروسافت ویندوز، گنو/لینوکس، مک اواس و سولاریس در دسترس است. این مجموعه رقیب مهمی برای برنامه‌های آفیس شرکت مایکروسافت شمرده شده و با قالب پرونده‌های آفیس مایکروسافت نیز سازگار است. این نرم افزار یک نرم افزار آزاد است که تحت آپاچی ساخته شده است. از مهمترین توسعه دهنده گان این نرم افزار می توان به شرکت اوراکل اشاره کرد. مهمترین ویژگی این نرم افزار باز بودن منبع آن است. که به برنامه نویسان و کاربران این امکان را می دهد تا آن را مطابق میل خود تغییر دهند و به منابع آن اضاف کنند. این نرم افزار همانطور که از نامش پیداست کاملا open source بوده و شما می توانید اشکال دلخواه را وارد آن کرده و در طرح های خود به کار ببرید. به عبارتی دیگر این نرم افزار شکل پیشرفته آفیس است. این نرم ا فزار تمامی امکانات مجموعه نرم افزاری آفیس را دارد. این نرم افزار به صورت رایگان از سایت ای اس دانلود قابل دریافت است.

از مهمترین برنامه های Apache OpenOffice 4.0.1 می توان به نرم افزار های زیر اشاره کرد.

Writer –   قسمت واژه‌پردازی و نوشتاری این نرم افزار شبیه مایکروسافت ورد است. این واژه‌پرداز می‌تواند بدون نیاز به هیچ نرم‌افزار اضافه‌ای مستقیماً خروجی PDF بسازد. همچنین می‌توان با آن صفحات وب را نوشت و ویرایش کرد.
Calc  –  نرم‌افزار صفحه‌گسترده‌ای شبیه مایکروسافت اکسل که توانایی‌هایش تقریباً با اکسل برابر است. برخی از ویژگی‌های Calc را اکسل ندارد؛ مثلاً Calc می‌تواند آرایه‌ای از نمودارها را به طور خودکار و با استفاده از داده‌های کاربر بسازد. همچنین می‌توان با آن مستقیماً خروجی PDF ساخت.
Impress  –   نرم‌افزاری شبیه مایکروسافت پاورپوینت برای نمایش اسلاید که می‌تواند خروجی فلش (SWF) بسازد و این خروجی را می‌توان در هر رایانه‌ای که Flash Player روی آن نصب است نمایش داد. همچنین می‌توان خروجی‌های PDF ساخت و نیز پرونده‌های ppt پاورپوینت را گشود. کمبود مهم این برنامه این است که طراحی‌های ازپیش‌آماده برای ساختن اسلاید را ندارد. هرچند که این طرح‌ها را در اینترنت به راحتی می‌توان یافت.
Base – برنامهٔ پایگاه داده شبیه مایکروسافت اکسس. نرم‌افزار Base می‌تواند پایگاه داده بسازد یا تغییر دهد، و برای دسترسی آسان کاربر به داده‌ها فرم و گزارش بسازد. این برنامه را می‌توان با سامانه‌های گوناگون پایگاه داده مانند پایگاه دادهٔ اکسس (JET)، داده‌های ODBC و مای‌اس‌کیوال و پست‌گر اس‌کیوال به کار برد. این برنامه از نسخهٔ ۲٫۰ اپن آفیس به این مجموعه افزوده شده‌است.
Draw-  نرم‌افزار ویرایش تصاویر برداری که توانایی‌هایش شبیه نسخه‌های آغازین برنامهٔ CorelDraw است. با آن می‌توان تصاویری شبیه فلوچارت و… را ساخت.
Math – ابزاری برای نوشتن و ویراستن فرمول‌های ریاضی شبیه Equation Editor مایکروسافت. این فرمول‌ها را می‌توان به نوشتارهای دیگر در اپن آفیس چسباند. این برنامه می‌تواند خروجی PDF یا MathML هم بسازد.

– قابلیت افزودن عکس و شکلک دلخواه به متون و نوشته ها

– سازگاری با تمامی نسخه های ویندوز

download-دانلود با لینک مستقیم حجم:137mb

پسورد فایل ها: www.asdownload.net

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرتبط
مرتبط
پیمایش به بالا
ای اس دانلود در شبکه های اجتماعی