Autodesk AutoCAD Map 3D

Autodesk AutoCAD Map 3D محصول کمپانی اتودسک بزرگترین شرکت سازنده نرم افزارهای سه بعدی و نقشه کشی در جهان جهان است. نرم افزار اتوکد مپ تری دی یک سرویس نقشه برداری قدرتمند است که با استفاده از آن می توان برای زیرساخت های پروژه خود نقشه برنامه ریز انجام داد. به راحتی هر گونه داده و تصویر GIS را در یک پروژه استفاده کرد. داده های خود را از تجهیزات توپوگرافی و دستگاه های GPS بارگیری کرد. علاوه بر ابزار اصلی اتوکد و نقشه برداری این بسته شامل Autodesk ReCap و Autodesk ReCap Photo نیز هست.

Autodesk AutoCAD Map 3D 2021
از ویژگی های اصلی برنامه Autodesk AutoCAD Map 3D  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دسترسی و مدیریت داده ها
قابلیت همکاری بهتر با اکسل به شما این امکان می دهد تا ویژگی ها و داده های GIS را گروه بندی کنید. ویرایش چنین داده هایی در جداول اکسل مستقیماً از محیط اتوکد نقشه سه بعدی انجام می شود. با استفاده از ابزارهای بهبود یافته برای کار با پایگاه داده های مکانی ، می توانید انواع نمایش های هندسی را برای اشیا infrastructure زیرساخت ذخیره و استفاده کنید. شما نمایی را انتخاب می کنید که متناسب با وظیفه فعلی باشد.

سیستم های مختصات و موقعیت جغرافیایی ابزارهای اولیه تهیه نقشه و موقعیت جغرافیایی به شما امکان می دهد تصاویر هوایی ، شبکه جاده ای و اطلاعات ترکیبی را اضافه کنید. امکان کدگذاری مستقیم و معکوس جغرافیایی نقاط بر اساس آدرس ، دریافت و جاسازی اطلاعات از عکسهای هوایی و تبدیل داده ها به فرمت وکتور نیز امکان پذیر هست.

کارکردن با داده های صنعتی به صورت آفلاین:

قابلیت ویرایش و همگام سازی به کاربران امکان می دهد تا با مدل های صنعت در سایت کار کنند و داده ها را برای پردازش به سایر برنامه ها منتقل کنند. داده ها را می توان در حالت نوبت به نوبه خود برای طراحی در AutoCAD Utility Design بازیابی کرد ، و همچنین می تواند با تکنسین های زمینه با استفاده از سرور نقشه زیرساخت به اشتراک گذاشته شود. وقتی آفلاین هستید ، داده ها هماهنگ شده و به مدل صنعت بازمی گردند.

استفاده از منابع Autodesk 360
نقشه ها ، پرونده های پروژه و نقشه های اتوکد را می توان با دسترسی آسان و با استفاده از Autodesk 360 به صورت آنلاین ارسال کرد. این به شما امکان می دهد پروژه ها را از طریق اینترنت و دستگاه های تلفن همراه مشاهده و ویرایش کنید ، داده های طراحی را به طور یکپارچه با همکاران به اشتراک بگذارید. وب و موبایل اتوکد WS (انگلیسی) توانایی مشاهده ، ویرایش و به اشتراک گذاری نقشه های DWG و نقشه های GIS را با Autodesk 360 فراهم می کند.

سیستم های مختصات جغرافیایی
شما می توانید از بین بیش از 4000 سیستم مختصات دنیای واقعی را انتخاب کنید ، یا خود را ایجاد کنید. ویژگی هایی مانند تحول خطی ، تحول غیرخطی و ردیابی مختصات دستیابی به داده های طراحی ژئورنتال تهیه شده در اتوکد را آسان می کند.

دسترسی مستقیم به داده ها
نقشه اتوکد 3D داده های CAD و سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) را ادغام می کند. دسترسی مستقیم و ویرایش داده های مکانی ذخیره شده در قالب های مختلف از جمله DWG ، ESRI SHP ، پایگاه داده های Oracle و ESRI ArcSDE امکان پذیر است. با استفاده از Oracle ، Microsoft SQL Server و MySQL به شما امکان می دهد بدون خرید میان افزار گران قیمت ، با داده های نقشه کار کنید. پشتیبانی از دسترسی به تصاویر شطرنجی و توانایی کار با سرویس های نقشه برداری وب ، قابلیت همکاری با منابع داده ای را که به صورت عمومی در دسترس هستند فراهم می کند. دسترسی مستقیم بدون تبدیل داده انجام می شود ، که یکپارچگی آنها را تضمین می کند.

تبادل اطلاعات
نقشه اتوکد سه بعدی با تمام سیستم های مشترک CAD و GIS کار می کند. می توانید فرمت های رایج مانند DWG ، پوشش Arc / Info ، SHP و E00 را از ESRI ، MapInfo MIF / MID ، MapInfo TAB ، MicroStation DGN (V7 و V8) ، زبان نشانه گذاری تعمیم یافته (GML 3.1.1) بخوانید ، بنویسید و تبدیل کنید. Ordnance Survey MasterMap (DNF) (GML2 ، فقط خواندنی) ، قالب محصول برداری (VPF ، فقط خواندنی) Autodesk SDF و استاندارد انتقال داده فضایی (SDTS ، فقط خواندنی). داده های دریافت شده از سیستم های خارجی را می توان در یک فایل DWG ذخیره کرد ، تبدیل کرد و به پرونده دیگری نوشت ، یا به یک پایگاه داده فضایی منتقل کرد.

تصحیح داده ها
تصحیح خطاهای طراحی و دیجیتالی سازی با استفاده از ابزارهای تصحیح خودکار انجام می شود. با این روش اشیا objects تکراری را حذف می کنید ، عکس های زیرانداز را اصلاح می کنید و اشیا d آویزان را اصلاح می کنید. سپس داده ها می توانند به طور یکپارچه در سیستم های GIS و نقشه برداری ادغام شوند.

پرونده های داده های مکانی
با استفاده از موتور DWG Query ، چندین کاربر می توانند همزمان پرونده ها و نقشه های DWG را بازیابی ، ویرایش و جستجو کنند. این روش کارآمد و قابل اعتماد برای همکاری با داده های DWG ، نیاز به کنترل نسخه را کاهش می دهد و زمان خرابی مربوط به انتظار برای دریافت داده را کاهش می دهد.

کار با هندسه مختصات
توابع ورودی و پرس و جو به شما امکان می دهد هندسه مختصات ساده (CG) را برای خطوط ، منحنی ها ، چندخطی های بسته و چند ضلعی ها بسازید و اندازه بگیرید. این امر نگاشت نتایج بررسی توپوگرافی (به عنوان مثال مرزهای زمین) را ساده می کند ، زیرا ساخت هندسه با تعیین آزیموت ها ، جهت ها و انحرافات انجام می شود.

ویرایش داده های نقشه در CAD
داده های قابل دسترسی با استفاده از فناوری FDO را می توان با دستورات معمول اتوکد ، مانند PEDIT ، CUT ، BREAK ، CONNECT ، LIKE ، EXTEND ، ROTATE ، MOVE ویرایش کرد. همچنین می توان از طریق کلیپ بورد کپی و جای گذاری کرد. برای ویرایش اشیا poly چند ضلعی ، توابع جدید تقسیم و ادغام وجود دارد. نتایج محاسبه و مقادیر خصوصیات داخلی با استفاده از Expression Builder به صفات شی وارد می شوند.

طبقه بندی
اشیا raw نقاشی با توجه به نمونه های واقعی آنها (جاده ها ، بخشها ، کابل ها ، لوله ها و غیره) با استفاده از عملکرد طبقه بندی ویژگی ها ترتیب داده می شوند. هنگامی که با استفاده از این عملکرد یک شی ایجاد می کنید ، به طور خودکار طول می کشد

ویژگی‌های نرم‌افزار Autodesk AutoCAD Map 3D :

– استفاده از ابزارهای نقشه‌کشی و مدل‌سازی برای ایجاد طرح با استفاده از داده‌های GIS

– ترسیم، واردکردن و ویرایش اطلاعات از طریق منابعی مانند داده‌های سنسور لیدار LIDAR و داده‌های اسکن سه‌بعدی لیزری

– تبدیل داده‌های GIS‌ و CAD به مدل‌های قابل استفاده و رایج در صنعت

– دارای ابزارهای جامع برنامه‌ریزی و تجزیه و تحلیل اطلاعات

– سازماندهی انواع منابع و دارایی‌های موجود در نقشه‌ها مانند آب، فاضلاب، گاز، برق و…

– امکان واردکردن اطلاعات و مختصات نقشه‌های هوایی

– امکان ساخت و ویرایش علامت‌های مختلف و قراردادن علامت‌های پویا در نقشه مانند فلش‌ها، میله‌ها و نوارهای نموداری و…

– دسترسی به داده‌های GIS از طریق منابع مختلف نقشه‌برداری بین‌المللی

– هماهنگی با نرم‌افزارهای رایج GIS مانند ArcGIS

Autodesk AutoCAD Map 3D 2021 x64

دانلود پارت 1 با لینک مستقیم حجم:1.2GB

دانلود پارت 2 با لینک مستقیم حجم:1.2GB

دانلود پارت 3 با لینک مستقیم حجم:60MB

دانلود فایل آپدیت Autodesk AutoCAD Map 3D 2021.0.1

 

پسورد فایل ها: www.asdownload.net

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرتبط
مرتبط
پیمایش به بالا
ای اس دانلود در شبکه های اجتماعی