تکنولوژی و فناوریموبایل

قفل گوشی های نکسوس با صدای کاربر از طریق Trusted Voice باز می شوند

باز کردن قفل گوشی‌های نکسوس با صدای کاربر از طریق Trusted Voice در اندروید 5.1

 
 

پس از آنکه قابلیت Smart Lock از طریق بروزرسانی اندروید 5.0 به این سیستم‌عامل اضافه شد، حال امکان باز کردن قفل گوشی‌های‌هوشمند نکسوسی نیز با بروزرسانی اندروید 5.1 و همچنین گوگل پلی سرویس 7 در اختیار دارندگان گجت‌های نکسوسی قرار گرفته است.

 

 

پس از انتشار اندروید 5.0 آبنبات چوبی کاربران می‌توانستند از طریق جفت کردن گجت‌هایی نظیر ساعت‌های‌هوشمند، گوشی‌هوشمند خود را از طریق قابلیت Smart Lock و Trusted Device باز کنند. ضمنا امکان باز کردن قفل گوشی از طریق نگه‌داری چهره‌ی کاربر و استفاده از دوربین جلوی گوشی نیز با استفاده از قابلیت Trusted Face ممکن بود. حال با انتشار بروزرسانی مربوط به اندروید 5.1 و گوگل پلی سرویس 7.0، کاربران می‌توانند در گجت‌های نکسوسی خود از طریق Trusted Voice نیز قفل گوشی هوشمند خود را باز کنند.

گوگل در فرآیند باز کردن قفل از طریق صدا از همان روند یادگیری صدای OK Google استفاده می‌کند. گوگل همچنین به کاربران هشدار داده که این روش همچون استفاده از پین امن نیست، چراکه می‌توان با ضبط کردن صدای کاربر در زمان باز کردن قفل گوشی یا تکرار عبارت عنوان شده توسط کاربر توسط فردی که تون صدای نزدیکی دارد، قفل گوشی را باز کرد. ضمنا در زمانی که کاربر به علت بیماری یا هر علتی با تغییر صدا روبرو باشد، گوشی پس از شنیدن صدای کاربر، پین کدی را نیز از وی درخواست خواهد کرد.

TrustedVoice Android 5.1

در کنار قابلیت‌های ذکر شده برای باز کردن قفل گوشی، باید به Trusted Places نیز اشاره کرد که قفل گوشی را در محل‌هایی که کاربر آن‌ها را تعیین کرده، باز می‌کند. On-Body Detection گوشی را در زمان قرار دادن در جیب قفل می‌کند.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن