تکنولوژی و فناوری

برترین مرورگرهای جهان برای کامپیوتر

موسسه علمی Stat Counter یکی از برترین موسسات جهان این بار به بررسی آمار استفاده کاربران از مرورگر ها کامپیوتری پرداخته است. آماری که به مذاق کروم خوش آمد. روزگاری در نبود رقیبانی مثل فایرفاکس مرورگر اینترنت اکسپلورر به خاطر پیش فرض بودن ویندوز در دنیای مرورگرها بی رقیب بود. تا اینکه فایرفاکس پیدایش یافت و جای این مرورگر را گرفت. اما آمارها حکایت برتری کامل مرورگر گوگل کروم دارد.

براساس آمار منتشر شده توسط Stat Counter، مرورگر گوگل کروم بیش از 60 درصد آمار استفاده کاربران را در اختیار دارد. و دیگر مرورگرهای جهان مثل فایرفاکس, اج, اپرا, سافاری  صاحب 40 درصد آمار هستند. اما مرورگر فایرفاکس که سال های گذشته برترین مرورگر جهان بود. و جای خود رابه گوگل کروم داده بود. حتی با به بازار آمدن ویندوز 10 جایگاه دومی خود را به اج مرورگر مایکروسافت واگذار کرد. اما اکنون به مقام دوم در زمینه استفاده کاربران برای وب‌گردی در دسکتاپ رسید. این مرورگر توانست رکورد مرورگر اینترنت اکسپلورر و اج را که در مقام دوم بودند ، بشکند و خود را به رتبه دوم برساند. مرورگر فایرفاکس، به محبوبیت خوبی در میان کاربران دسکتاپ رسیده است و رشد قابل توجهی هم داشته است.

موسسه Stat Counter، پانزده میلیارد صفحه را در سه میلیون وب‌سایت بررسی کرد و نتایج بدست آمده نشان داد که ۱۵.۶ درصد کاربران از فایرفاکس و ۱۵.۵ درصد از مرورگر اینترنت اکسپلورر و اج استفاده کرده‌اند. مرورگر کروم با داشتن بیشتر از ۶۰ درصد از کاربران همواره صدر نشین است. آماری که توسط موسسه Stat Counter منتشر شده است، آمار مربوط به استفاده کاربران از مرورگر است.

در حالی که طبق آماری که Net Application Data، براساس تعداد واقعی کاربران منتشر کرده است، مرورگر دسکتاپ مایکروسافت یا همان مرورگر اج  با سهم ۴۴ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

BestBrowserDesktop

Best Browse rDesktop

آمار Stat Counter مربوط به سه ماه فوریه, مارس, آوریل می باشد.

اپرا مرورگر قدیمی سعی دارد با افزایش سرعت و بهینه سازی مصرف اینترنت و کاهش مصرف باتری لپ تاپ بتواند سهم بیشتری از کاربران اینترنت را به خود اختصاص دهد.

مدیر‌عامل موسسه Stat Counter، با توجه به آمار منتشر شده اعلام کرد، که هدف مایکروسافت پس از انتشار ویندوز ۱۰ و مرورگر اج در این ویندوز این بود که مرورگر اج بتواند صدرنشین شود در حالی که این اتفاق هنوز رخ نداده است و همواره گوگل‌کروم صدرنشین جدول است.

مرورگر اج در ۱۲ ماه گذشته نزدیک ۱۰ درصد از کاربرانش را از دست داده است و این در حالی است که مرورگر کروم نزدیک به ۱۰ درصد در قسمت تعداد کاربران خود پیشرفت داشته است. یعنی می توان گفت که همان کاربران از دست رفته اج به کروم مهاجرت کردند.

مشاده کنید رتبه بندی مرورگرها را بر اساس آمار سایت toptenreviews.com

Best Internet Browser Software Best Internet Browser-Software of 2016 Best Internet Browser Software of 2016 Best Internet-Browser Software of 2016 Best Internet Browser Software 2016

با این حال ای اس دانلود همچنان مرورگر فایرفاکس را به شما پیشنهاد می کند.

شما از کدام مرورگر استفاده می کنید؟؟

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا