دانستنی ها

تیم کوک مدیر اپل پس از مرگ ثروتش را چکار می کند؟؟

اپل بزرگترین شرکت جهان است. اما مدیرعامل آن ثروتمندترین مرد جهان نیست. در مقابل بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت ثروث تیم کوک بسیار ناچیز است. اما سئوال اینجاست که tim cok همین ثروت ناچیز را بعد از مرگ با آن چکار می کند؟

تیم کوک، مدیر عامل اجرایی شرکت اپل،  قصد دارد پس از مرگ ثروت او به امور موسسه خیریه بخشیده شود، وی هدف از این کار را امور انسان دوستانه و کمک به هم نوع خود اعلام کرده است.

طبق گزارش مجله‌ی Fortune، در حال حاضر ارزش ثروت تیم کوک با در نظر گرفتن سهام واگذار شده و سهام واگذار نشده‌ی اپل، حدود ۱ میلیارد دلار است. کوک قصد دارد علاوه بر واگذار کردن بخشی از سرمایه‌ی خود جهت تحصیل برادرزاده‌اش، بخشی را نیز برای امور خیریه و انسان دوستانه اعطا کند. تعهد جدید کوک همانند کاری است که اکثر افراد شاخص دنیای تکنولوژی انجام داده‌اند؛ تا به حال بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت و همسر وی، مبلغی حدود ۳۰ میلیارد دلار صرف امور خیریه کرده است. گیتس جزو ثروتمندترین افراد جهان و دنیای تکنولوژی محسوب می‌شود.

گزارش‌ها حاکی است، استیوجابز کارهای انسان دوستانه‌ را برای افراد ناشناس و به صورت خصوصی انجام می‌داد. به عنوان مثال جابز مبلغ ۵۰ میلیون دلار به یک مرکز پزشکی در استنفورد کمک کرده بود که این کار تا لحظه‌ی مرگ او به طور ناشناخته باقی مانده بود.

آریو اشراقی راد

از بچه ی خون گرم جنوب (خوزستان) - با اشتراک گذاری و معرفی مطالب سایت به دوستان خود در شبکه های اجتماعی ما را حمایت کنید ID تلگرام [email protected]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن