تکنولوژی و فناوری

سیستم انتقال وجه با واتس اپ در هند راه اندازی شد

فیس بوک مالک واتس اپ بالاخره موفق شد سیستم انتقال وجه براس UPI در کشور هند بزرگترین بازار جهان راه اندازی کند. زمانی که فیس بوک واتس اپ را با قیمت هنگفت 16 میلیارد دلار خریداری کرد. برای خیلی از کاربران دنیای تکنولوژی چنین معامله ای عجیب بود. اما امروز می بینم که فیس بوک چگونه از واتس اپ درآمدزایی می کند.

این کمپانی اعلام کرد که سیستم پرداخت وجه بر اساس سیستم UPI هند و سیستم پرداخت Unified اجازه می دهد تا از طریق واتس اپ برای شخص دیگر وجه انتقال داد. سیستم UPI انتقال وجه به خارج از هندوستان بدون پرداخت پول نقد توسط بسیاری از بانک های بزرگ جهانی و حتی موسسات مالی مانند Truecaller پشتیبانی می شود.

فیس بوک در حال راه اندازی یک بازار شغلی برای انجام معاملات انتقال وجه به هندوستان در منلو پارک کالیفرنیا هست. یکی از موارد الزامی برای بدست آوردن این شغل توانایی درک و توضیح UPI, BHIM, Aadhar است. که به مشتریان بتواند درباره این سیستم انتقال وجه واتس اپ آموزش دهند.

این خبر در پی انتشار فهرست فرصت‌های شغلی در سایت واتس‌اپ منتشر شده است که شغلی با عنوان Digital Transactions Lead جزو مشاغل مورد نیاز است. واتس‌اپ به افرادی نیاز دارد که شناخت خوبی از هند و فرهنگ این کشور داشته باشند. افراد متقاضی باید بتوانند درک درستی از رابط پرداخت‌های یکپارچه یا UPI، Bharat Interface for Money و شماره Aadhar داشته باشند که در هند مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این متقاضیان باید به دو زبان انگلیسی و هندی، زبان‌های رسمی هندوستان، تسلط داشته و توانایی صحبت کردن، نوشتن و خواندن به این زبان‌ها را داشته باشند. به نظر می‌رسد با این اوصاف واتس‌اپ قصد دارد راهکار پرداخت موبایل خود را در هند عرضه کند.

راهکار پرداختی واتس‌اپ یک سیستم پرداخت P2P است که احتمالا توسط UPI پشتیبانی می‌شود. UPI سیستم پرداخت بین بانکی است که توسط دولت هند تحت نظارت و قدرت Digital India پشتیبانی می‌شود. واتس‌اپ همچنین اشاره کرده است که قصد دارد در برنامه‌ی Digital India شرکت کند. تراکنش‌های P2P یا پایاپای، در واقع انتقال الکترونیکی پول از حساب یک شخص به حساب فرد دیگر است و معمولا از طریق اپلیکیشن‌های بانکداری همراه انجام می‌شود. اگر واتس‌اپ چنین قابلیتی را در آینده‌ی نزدیک در هند اجرا کند، بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر هندی این اپلیکیشن پیام‌رسان می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. با این وجود، اگر ویژگی مورد نظر در اختیار تمام کاربران قرار گیرد، ۱.۲ میلیارد کاربر واتس‌اپ از سراسر دنیا می‌توانند از این امکان بهره ببرند.

مدیران واتس اپ در گفتگو با بلومبرگ گفتند که این سیستم در حال کمک به تجارت دیجیتال هند است. در حالی که هند آغاز این تجارت و نقشه راه واتس اپ است. و ممکن است در آینده شاهد مشاغل و خدمات بیشتری از واتس اپ باشیم.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا