تکنولوژی و فناوری

عجیب‌ترین خودرو CES حتی چهار چرخ هم نداشت

در CES خودروهای جذاب بسیاری رونمایی شد که اکثر آن‌ها از نظر ظاهری بسیار شبیه به خودروهای موجود در خیابان‌ها بودند، اما خودروی‌ به نام Elio از نظر ظاهری با تمام خودروهایی که تا به امروز دیده‌ایم متفاوت بود.

 اکثر خودروهایی که در نمایشگاه CES امسال به نمایش درآمدند، شبیه به خودروهای فعلی بودند که به پلتفرم‌های هوشمند سازی مانند اندروید اتو، کارپلی یا سیستم‌های رانندگی خودکار مجهز شده بودند. اما در این بین Elio یک خودرو سه چرخِ عجیب بود که تعداد زیادی از آن به نمایشگاه لاس وگاس به نمایش در آمده بود. قطعات این خودرو که فعلا نمونه‌ی اولیه است، توسط خودروسازهای گوناگون ساخته شده است. این خودرو در هر ۳۵ کیلومتر تنها ۱ لیتر مصرف می‌کند. به این ترتیب اِلیو با وجود مصرف بسیار پایین بنزین، به انتخابی مناسب برای شهرنشین‌ها تبدیل می‌شود. نکته‌ی جالب‌تر اینکه این خودرو ۶۸۰۰ دلار قیمت گذاری شده است که در کلاس موتورسیکلت‌ها و اتومبیل‌های بسیار ارزان قرار می‌گیرد.

how it all began cars

با این خودرو نمی‌توان به مسافرتِ خانوادگی رفت یا از آن در سفرهای جاده‌ای بهره برد، اما بدون شک انتخاب مناسبی برای سفرهای داخل شهری است. پارک کردن با این خودرو بسیار آسان است. کمپانی سازنده Elio می‌گوید تمام نکات ایمنی را در این خودرو در نظر گرفته است تا از هر نظر سلامت راننده در آن حفظ شود.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا