تکنولوژی و فناوری

مایکروسافت سایت «تشخیص سن از روی عکس» راه‌اندازی کرد

شرکت مایکروسافت، وبسایتی راه‌اندازی کرده که از روی عکس، می‌تواند سن صاحب عکس را حدس بزند. این وبسایت «چه سنی» – How Old – نام دارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی نیوز» آمریکا، مایکروسافت گفته که این سایت از روی تجزیه و تحلیل عکس، می‌تواند حدود سن واقعی صاحب آن را حدس بزند و به زودی به شکل اپلیکیشن هم به بازار ارائه خواهد شد.

کافی است که یک سلفی را در این وبسایت بارگذاری کنید و پس از چند ثانیه این تجزیه و تحلیل به شما ارائه خواهد شد.

شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» هم در گزارش کوتاهی نوشته که در روابط اجتماعی، «حدس زدن سن افراد» می‌تواند بازی خطرناکی باشد و می‌تواند خاطر صاحب عکس را آزرده کند، حتی اگر این کار از سوی یک روبات صورت گرفته باشد.

شاید از همین روست که وقتی نتیجه روی سایت منتشر شد، این پیام همراه آن منتشر می‌شود: «اگر سن و یا جنسیت صاحب عکس را درست تشخیص نداده‌ایم، بابت این اشتباه عذرخواهی می‌کنیم!»

مایکروسافت روز پنجشنبه هفته پیش در جریان کنفرانسی از این سایت جدید خود رونمایی کرد که در حقیقت نمایشی بود از نرم افزار جدید این شرکت برای تشخیص چهره و قرار است در آینده نزدیک به شکل اپلیکیشن به بازار عرضه شود.

امتحان سن واقعی: جاستین بیبر، دیوید بکهام، مدونا

شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» هم با انتشار گزارشی درمورد سایت جدید می‌نویسد که با بارگذاری عکس تعدادی از ستاره‌ها و شخصیت‌های معروف سعی کرده است میزان دقت این وبسایت را بسنجد. نتیجه کار در مواردی بسیار دقیق و در موارد دیگری کاملا اشتباه بوده است.

به عنوان نمونه، این سایت سن «جاستین بیبر» را که اکنون ۲۱ ساله است ۱۹ سال تشخیص داد. سن «دیوید بکهام» را که اکنون ۴۰ ساله است ۴۵ ساله تشخیص داد. سن هیلاری کلینتون را که ۶۷ ساله است ۴۰ ساله تشخیص داد. مدونا ۵۶ ساله را ۳۱ سال و میشل اوباما ۵۱ ساله را ۳۷ سال تشخیص داد که همه جوانتر از سن واقعی خود هستند.

البته میزان دقت این سایت ممکن است متناسب با عکسی که شما به آن می‌دهید کمتر و یا بیشتر شود. به عنوان نمونه بیل گیتس ۵۹ ساله را ۷۷ ساله تشخیص داد، شاید به این خاطر که عکسی که به سایت «چه سنی» داده شد چهره پیرتری از او را نشان می‌داد.

به گزارش «فاکس نیوز»، شرکت مایکروسافت در توضیحات خود این ابزار جدید را «وسیله مناسبی برای مرتب کردن آلبوم عکس خصوصی مردم» تشریح کرده است. 

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن