تکنولوژی و فناوری

هدایت نفر بر Kurganets-25 روسی به وسیله کنترل مشابه گیم پد پلی استیشن

 نفر بر Kurganets-25 یکی از برترین سلاح های بود که روسیه در رژه هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم از آن رونمایی کرد. و یکی از پیشرفته ترین تسلیحات نظامی روسیه به شمار می آید. اما حالا خبرها حاکی از آن است که این نفر توسط کنترلی مشابه گیم پد پلی استیشن هدایت می شود.

روسیه در جریان رژه‌ی نظامی باشکوه خود که هفته‌ی گذشته برگزار شد، شماری از مدرن‌ترین جنگ‌افزارهای نظامی خود را معرفی کرد. یکی از تجهیزات نظامی مدرن این کشور، نفربر Kurganets-25 است که براساس اطلاعات ارائه شده از کنترلری مشابه آنچه که با پلی‌استیشن سونی همراه شده، استفاده شده است. آلبرت باکُو، قائم مقام کمپانی Tractor Plants که وظیفه‌ی ساخت این نفربر را بر عهده دارد، این موضوع را اعلام کرده است. وی در این خصوص گفت:

من برای متقاعد کردن طراحان به منظور استفاده از الگوی ساخت کنترلر پلی استیشن 4 تلاش بسیاری کردم، چراکه چنین طراحی برای استفاده توسط سربازان جوان بسیار تاثیرگذار است و سازگاری با آن به زمان کمی نیاز دارد.

با توجه به اینکه تصویری از این کنترلر منتشر نشده، هنوز مشخص نیست که آیا Tractor Plants از کنترلر مشابه نسل‌های پیشین استفاده کرده یا گیم‌پد پلی استیشن 4 را برای الگوبرداری مورد استفاده قرار داده است. باکو به این موضوع اشاره کرده که طراحی فشرده و کوچک این کنترلر موجب شده تا در فضای درون کابین از نظر اشغال جا صرفه‌ جویی بسیاری شود.

با توجه به اینکه در زمان مورد اصابت قرار گرفتن تانک، استفاده از فرمان درون اتاقک کنترل به دلیل ممانعت از بیرون آمدن راننده بسیار خطرناک است، از این رو کنترلر بسیار کاربردی است.

انتظار می‌رود نفربر Kurganets-25 از سال 2016 بصورت انبوه تولید شده و در اختیار ارتش روسیه قرار گیرد.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا