تحقیق و مقالهمهندسی

پروژه دانشجویی در مورد انواع سنسورها و کاربرد آنها

یکی از مهمترین مباحث رشته مهندسی سنسورها و انواع آنها و کاربرد هر یک از آنها می باشد. به همین جهت یک تحقیق و مقاله کامل در این زمینه برای شما همراه با تصویر هر سنسور آماده کردیم.

 برخی از مباحث این مقاله:

سنسور چیست ؟
آماری در مورد سنسورها
انواع سنسورها
سنسور القایی
سنسور گاز
سنسور دما
سنسور فشار
سنسور لیزر
سنسور التراسونیک
سنسورهای نوری
سنسور رنگ
سنسورهای بدون تماس
انواع سنسورهای القائی
سنسورهای بیوالکتریکیBiosensors:
سنسور تشخیص حرکت بدن انسانPIR:
a.سنسورهای بدنه Body Sensors :
d.سنسورهای گرمایی Heat Sensors:
سنسورهای بویایی Smell Sensors:
نگاهی سریع به سنسورهای رایج
سنسور تشخیص اثر انگشت

 

سنسور (sensor(یعنی حس کننده,و از کلمه sens به معنی حس کردن گرفته شده و می تواند کمیت هایی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کمیتهای الکتریکی پیوسته (آنالوگ( یا غیرپیوسته (دیجیتال(تبدیل کند.سنسورها در انواع دستگاههای اندازه گیری، سیستمهای کنترل آنالوگ و دیجیتال مانندPLC مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاههای مختلف از جملهPLC باعث شده است که سنسور بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه کنترل اتوماتیک باشد. سنسور ها بر اساس نوع و وظیفه ای که برای آن ها تعریف شده اطلاعات را به سیستم کنترل کننده می فرستند و سیستم طبق برنامه تعریف شده عمل می کند . برخی از مهمترین و پرکاربرترین سنسور می توان به سنسور گاز, دما, سنسور فشار, سنسور نوری و … اشاره کرد. که کاربرد صنعتی فراوانی دارند.

این پروژه شامل 54 صفحه در مورد سنسورها می باشد و کامل ترین منبع در رابطه با سنسورها است. مشابه آن درهیچ سایتی یافت نمی شود. شما دانشجویان عزیز می توانید آن را با قیمت مناسب خریداری نمائید.

 

تعداد صفحات: 54 با فرمت word

قیمت: 7000 تومان

با 50 دصد تخفیف

دانلود فایل پس از پرداخت آنلاین

 

آریو اشراقی راد

از بچه ی خون گرم جنوب (خوزستان) - با اشتراک گذاری و معرفی مطالب سایت به دوستان خود در شبکه های اجتماعی ما را حمایت کنید ID تلگرام [email protected]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن