جاذبه های گردشگری

10 تا از بهترین قلعه های جهان

در لیست برترین قلعه های جهان عجایبی مانند قلعه نوشوانشتاین ، آلکازار سگوویا و بالمورال وجود دارد. برای کسانی که مایلند به عمق قلعه های سراسر جهان بروند مکان های منحصر به فرد و شگفت انگیزی  برای گشت و گذار مانند Bodiam Castle ، Caerlaverock و قلعه Schwerin وجود دارد. برجسته ترین قلعه های و کاخ های جهان را کشف کنید ، از نوشوانشتاین گرفته تا قلعه دل مونته ، قلعه کوبورگ و موارد دیگر لیست قلعه های جهان بسیار زیاد است و بازدید از آنها می تواند بسیار جذاب باشد. ما مجموعه ای خارق العاده از ده قلعه برتر را برای بازدید گردآوری کرده ایم. برای بازدید از این قلعه های زیبا و شگفت انگیز در ادامه با ما همراه باشید.

1. قلعه نوشوانشتاین

یک قلعه افسانه ای ساخته شده برای یک پادشاه درون گرا و منزوی. قلعه نوشوانشتاین یک قلعه کوهستانی و بکر است که میلیون ها نفر را جذب جاذبه های گردشگری خود می کند. نوشوانشتاین به جای اینکه یک کپی از قلعه ها و کاخ های خاص قرون وسطایی باشد ، نمونه ای عالی از تاریخ گرایی است و نقوش مختلف تزئینی و معماری را با هم ترکیب می کند. امروز قلعه نوشوانشتاین بیش از یک میلیون بازدید کننده در سال دارد که آن را به یکی از پر بازدیدترین و بهترین  قلعه های اروپا تبدیل می کند. این قلعه متعلق به قرن نوزدهم است و در استان باواریا و در جنوب آلمان قرار دارد.

2. آلکازار سگوویا

Alcazar of Segovia یک قلعه قرون وسطایی و افسانه ای است که در قرن سیزدهم از سنگر نظامی به اقامتگاه كاخ تبدیل شد و به آرامی به سبك گوتیك بازسازی شد و تغییرات بیشتری در قرن شانزدهم در آن ایجاد شد. فضای داخلی Alcazar of Segovia ناامید کننده نیست و بازدید کنندگان می توانند از این سایت با شکوه بازدید کنند و همچنین از برج های آن برای تماشای چشم انداز عالی از شهر استفاده کنند. این قلعه در شهر سگوبیا اسپانیا واقع شده و در فهرست جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از زیباترین کاخ های اسپانیا می باشد.

3. قلعه بالمورال

قلعه بالمورال یکی از اقامتگاه های اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا در اسکاتلند است و دژ بالمورال با هزینه شخصی ملکه ویکتوریا بازسازی شده است. این قلعه که یکی از زیباترین قلعه های جهان است اکنون از املاک شخصی الیزابت دوم و متعلق به خاندان سلطنتی بریتانیا محسوب می شود. امروزه بازدید از بخشهایی از قلعه Balmoral و محوطه آن برای عموم آزاد است.  همچنین مجموعه ای از نمایشگاه ها در قلعه بالمورال مربوط به خانواده سلطنتی برگزار می شود.

4. قلعه بودیام

قلعه بودیام که شاید یکی از خوش منظره ترین قلعه های جهان باشد ، توسط سر ادوارد دالیانگریگ در سال 1385 ساخته شد و اکنون یکی از جاذبه های گردشگری برتر انگلستان است. ویژگی قلعه  از نظر طراحی چهار گوش  دارای خندق و حیاط عالی است. امروز بازدید کنندگان می توانند در این قلعه زیبا و مناطق اطراف آن گشت و گذار کنند و از خانواده ها و بچه های مدرسه نیز در این قلعه استقبال می شود  و طیف گسترده ای از رویدادها و فعالیت ها در طول سال در این قلعه انجام می شود.

5. قلعه Caerlaverock

قلعه Caerlaverock قلعه ای خندقی و قرون وسطایی است که به دلیل طراحی منحصر به فرد مثلثی و مکان دیدنی خود در میان برجسته ترین قلعه های اسکاتلند قرار دارد. امروز Caerlaverock در مرکز حومه روستای زیبا قرار دارد و زمین های اطراف آن به دلیل زیبایی طبیعی محافظت می شوند. خندقی که زمانی بازدارندگی ترسناکی برای مهاجمان و ابزار مهم استراتژیک در برابر تضعیف دشمنان بود  اکنون برای بازدیدکنندگان و گردشگران یک منظره جالب و جاذبه گردشگری محسوب می شود. این قلعه در جنوب اسکاتلند قرار دارد و از آن در جنگ های استقلال اسکاتلند استفاده می شد.

6. قلعه شووین

قلعه شوورین کاخی زیبا است که ظاهراً بر روی دریاچه شووین شناور است. در حالی که تصور می شود قلعه ای در این مکان از اوایل قرن دهم وجود داشته است ، اما آغاز قلعه شوورین به سال 1160 برمی گردد و از حدود سال 1843 بود که قلعه شوورین به شکلی که امروز می بینیم بازسازی شد. بازسازی عظیم ساختمان انجام شد و فقط برخی از قسمتهای قدیمی آن نگهداری شده است. شوورین اکنون هم مقر دولت محلی است و هم موزه هنر که جنبه های مختلفی از قرون باستان تا قرن بیستم را به نمایش می گذارد. این قلعه در شهر شووین مرکز ایالت مکلنبورگ-وورپومرن آلمان قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری زیبای آلمان و از زیباترین قلعه های جهان است.

7. كاستل دل مونته

قلعه دل مونته درجنوب ایتالیا کاخی قرون وسطایی است که در ابتدا توسط امپراطور فردریک دوم به عنوان یک خانه شکار ساخته شده و بعداً به عنوان مقر قدرت وی مورد استفاده قرار گرفته است. این مجموعه با برج های کاملاً هشت ضلعی خود نمونه ای عالی از تقارن در ساختمان قرون وسطایی بود. این قلعه نه تنها با دیوارهای سنگ آهک ضخیم بسیار خوبی محافظت می شود ، بلکه تأثیر فرهنگهایی را که فردریک دوم در معرض آنها قرار گرفته و از آنها آگاهی داشته است را درهم آمیخته است. پس از مرگ فردریک دوم ، این قلعه اساساً به عنوان یک سنگر و پایگاه نظامی تا قرن نوزدهم استفاده می شد. بازدید کنندگان از قلعه دل مونته می توانند در دو طبقه آن گشت بزنند اگر چه شکوه و جلال این قلعه در طی زمان از بین رفته است اما باز هم یکی از جاذبه های گردشگری محبوب ایتالیا محسوب می شود.

8. قلعه کوبورگ

نزدیک به رود ایتز در حدود 100 کیلومتری شمال نورنبرگ  قلعه کوبورگ واقع شده است  که یکی از بزرگترین و چشمگیرترین و  زیباترین قلعه های جهان و مجموعه های قلعه قرون وسطایی باقیمانده می باشد. امروزه بازدید از قلعه دارای معماری با ارزش  و برجسته ترین موارد است که شامل اتاق سنگ گرم ، اتاق یادبود ، لوترکاپل قرن نوزدهم و محفظه های خرس است. آثاری از استادان قدیمی آلمانی کراناخ ، دورر ، گرونوالد و هولباین در این قلعه وجود دارد و این قلعه قرون وسطایی در آلمان قرار دارد و بر روی تپه ایی بالاتر از شهر کوبورگ در منطقه فوقانی باواریا واقع شده است که ساختار آن نیز به خوبی حفظ شده است. 

9. قلعه لیدز

قلعه لیدز که در سال 1119 توسط رابرت دو کریوکور ، اربابی تحت فرمان ویلیام فاتح ساخته شد و در سال 1278 این قلعه نقش دیگری را ایفا کرد و به عنوان یک کاخ سلطنتی برای پادشاه ادوارد اول تبدیل شد که آن را گسترش داد. امروزه قلعه لیدز یک مکان تفریحی است که در آن یک آشیانه پرنده و بهمراه موزه  جای گرفته است. این قلعه که در انگلستان واقع شده است از سال 1976 به روی عموم باز است  و تورهای راهنما برای گروه ها و مدارس نیز در دسترس هستند.

10. کارکاسون

 

کارکاسون  معروف به “La Cite” شهری مستحکم در جنوب فرانسه است که موقعیت مهم استراتژیک آن در میان دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس منجر به سکونت در آن از قبل از دوران روم باستان می شود. در طول تاریخ این قلعه دست نخورده باقی مانده است. حتی قبل از اینکه دیوارهای آن ساخته شود  در قرن سیزدهم مورد دو محاصره ناموفق بود و در طول جنگ صد ساله  هیچگاه حتی حمله ای به آن صورت نگرفت. در این قلعه چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد از جمله دیوارهای باورنکردنی 3 کیلومتری دیوار و 52 برج. تورهای راهنمای صوتی از ارگ باشکوه وجود دارد و بازدیدکنندگان می توانند کلیسای جامع را نیز بازدید کنند.

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصیل از دانشگاه شهید چمران اهواز، علاقمندن به دنیای تکنولوژی و گردشگری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا