جاذبه های گردشگری

5 مکان غیرمعمول و مرموز برای بازدید در سال 2020

بسیاری از مکانهای مرموز و غیر معمول در سراسر کره زمین بصورت پراکنده وجود دارد. برخی از آنها با رمز و رازهای غیرقابل توضیح مانند خطوط نازکا پرو همراه هستند در حالی که برخی از آنها زیبایی طبیعی طبیعت مانند بزرگراه Giant’s Causeway ایرلند شمالی را دارند. سعی کنید از این مکان های غیر معمول و مرموز دیدن کنید تا تنوع چشمگیر مناظر و جاذبه های گردشگری آنها را درک کنید. در ادامه برای دیدن این 5 مکان غیرمعمول و مرموز برای بازدید در سال 2020 با ما همراه باشید.

خطوط نازکا ، پرو

 خطوط نازکا پرو مکانی عرفانی بر روی زمین است. این منطقه وسیع که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است ، شامل چندین ژئوگلیف از الگوهای مختلف شبیه به شکل های انسان ، حیوانات ، پرندگان و خزندگان است. هیچ کس به طور قطعی نمی داند هدف از چنین چهره هایی دقیقاً چه بوده است ، چرا و چگونه ساخته شده است.

 

دریاچه صورتی ، استرالیا

 دریاچه هیلیر که به دریاچه صورتی مشهور است یکی از مرموز ترین مکان ها برای بازدید است و منظره ای شگفت انگیز برای دیدن دارد. آب این دریاچه بی نظیر صورتی رنگ است. دریاچه صورتی در گلدفیلد-اسپرانس  استرالیای غربی واقع شده است و دانشمندان ادعا می کنند که رنگ صورتی آدامس آن به دلیل وجود مقدار زیادی نمک و رنگ ایجاد شده توسط باکتری های موجود در پوسته نمک است.

 
 

شکلات هیلز ، فیلیپین

Chocolate Hills  واقع در استان بوهول فیلیپین که دارای تشکیلات زمین شناسی شگفت انگیزی است که با چندین داستان محلی مرتبط است. این تپه ها در اصل تپه های متقارن سنگ آهک هستند که با چمن پوشانده شده اند و این علف ها در فصل خشک به رنگ شکلات قهوه ای می شوند. این منطقه نزدیک به 1776 تپه دارد که در منطقه ای به مساحت 50 کیلومتر مربع پخش شده اند.

 

سالار دی یونی ، بولیوی

بزرگترین تخت نمکی جهان ، سالار دی یونی در جنوب غربی بولیوی  یک کشور محصور در خشکی از آمریکای جنوبی است. این منطقه شگفت انگیز که از صاف ترین مکانهای کره زمین محسوب می شود یکی از مرموز ترین مکان ها برای بازدید است که  پس از تغییر شکل چندین دریاچه ماقبل تاریخ که محتوای شور داشتند تشکیل شده است. این مکان بسیار مسطح با آسمان صاف و مساحت زیاد به منطقه ای اساسی برای کالیبراسیون ارتفاع سنج ماهواره های رصد زمین تبدیل شده است. این مکان یکی از سورئال ترین مکانهای کره زمین است و یکی از جاذبه های گردشگری بسیار محبوب در آمریکای جنوبی است.

 

بزرگراه غول پیکر ، ایرلند شمالی

بزرگراه Giant’s Causeway ایرلند شمالی یک شکل زمین شناسی پیچیده از ستون بازالت بهم پیوسته شش ضلعی است که پس از یک فعالیت آتشفشانی و جامد شدن گدازه مذاب تشکیل شده است. این منطقه که یکی از  مرموز ترین مکان ها برای بازدید است از سال 1986 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته و یکی از مناطق مهم گردشگری ایرلند شمالی بوده است که به دلیل غروب خورشید خیره کننده و زیبایی های طبیعی بکر مشهور است.

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصیل از دانشگاه شهید چمران اهواز، علاقمندن به دنیای تکنولوژی و گردشگری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا