تکنولوژی و فناوریکامپیوتر و اینترنت

50 هزار هک توسط نوجوان فنلاندی عضو گروه مارمولک

نوجوان ۱۷ ساله‌ی فنلاندی که عضو گروه هکرهای مارمولک بوده، محکوم به دست داشتن در بیش از ۵۰ هزار هک شده است.

جولیس زیکیل کیویماکی که به خود لقب هکر دست نیافتنی را داده بود، با وجود دست داشتن در ۵۰/۷۰۰ هک، مجازات سبکی را پشت سر خواهد گذاشت.

قاضی ویلهلم نورمن، دو سال زندان را برای کیویماکی در نظر گرفته است. علاوه بر آن او باید ۷/۳۰۰ دلار اموالی که از طریق غیرقانونی بدست آورده را پس بدهد، در مجامع عمومی علیه جرم‌های سایبری سخن بگوید و اجازه دهد که تمامی فعالیت‌های آنلاین او تحت نظارت باشند.

کیویماکی که یک ماه را قبل از شروع محاکمه در زندان گذرانده بود، محکوم به یافتن شکافت‌هایی در نرم‌افزار Adobe و سوء استفاده از آن‌ها برای دسترسی به ۵۰ هزار سرور، شده است. همچنین او با دزدیدن اطلاعات کارت‌های اعتباری، ۲۱ خرید انجام داده و ۷ گیگابایت داده‌های ایمیل را از MIT به سرقت برده است.

همچنین او به دروغ تماسی اورژانسی داشته و تیم تاکتیک‌ها و سلاح‌های ویژه (SWAT) را به سمت خانه‌ی یک فرد عادی کشانده است.

قاضی نورمن می‌گوید سن کیویماکی را نیز در نظر گرفته است؛ چرا که او در زمان ارتکاب این جرایم در سنین ۱۵ و ۱۶ سالگی بوده است و اطلاع دقیقی از آسیب‌هایی که رسانده، نداشته است.

برایان کرب، متخصص امنیت سایبری، فردی است که موفق به مرتبط کردن کیویماکی به هک‌های گذشته شده و او را به دادگاه کشانده بود. برایان تصمیم قاضی نورمن را پیروزی برای ترول‌های اینترنتی خوانده است.

گفته می‌شود کیویماکی یکی از اعضای گروه هکرهای مارمولک است که در کریسمس گذشته حملاتی علیه پلی‌استیشن و ایکس‌باکس داشته‌اند. این حملات باعث از کار افتادن امکان بازی آنلاین در این دو کنسول شده بود. با این وجود دست داشتن کیویماکی در این حملات اثبات نشده و او در این زمینه مجازاتی را دریافت نکرد.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا