تکنولوژی و فناوریموبایل

700 میلیون کاربر فعال واتس‌اَپ روزانه 30 میلیارد پیام ارسال می کنند.

700 میلیون کاربر فعال ماهیانه و 30 میلیارد پیغام روزانه برای واتس‌اَپ

Jan Koum ٬ مدیر عامل و یکی از بنیان‌گذاران واتس‌اَپ به تازگی پستی در شبکه اجتماعی فیسبوک گذاشته که نشان‌دهنده آمار و ارقام جدیدی در مورد اَپ پیام‌رسان واتس‌اپ است.

طبق گفته‌ی او در حال حاضر واتس‌اَپ ماهیانه 700 میلیون کاربر فعال دارد که این رقم در مقایسه با 600 میلیون کاربر ماهیانه واتس‌اَپ اواخر ماه آگوست سال 2014 ٬ رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد. این تعداد کاربر در طول روز بیش از 30 میلیارد پیام برای هم ارسال می‌کنند که این رقم بیش از 4 پیام به ازای هر نفر روی کره زمین است.

سال 2014 فیسبوک با پرداخت 16 میلیارد دلار به علاوه 3 میلیارد دلار سهام این اَپ پیام‌رسان را خریداری کرد. از آن زمان بطور مرتب به تعداد کاربران واتس‌اَپ افزوده می‌شود٬ بطوریکه پیش‌بینی می‌شود مدت زمانی که طول می‌کشد تا واتس‌اَپ به یک میلیارد کاربر برسد، کوتاه‌تر از زمانی باشد که فیسبوک به این رقم دست یافت.

در حال حاضر فیسبوک حدود یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون کاربر، واتس‌اَپ 700 میلیون کاربر، پیام‌رسان فیسبوک حدود 500 میلیون و اینستاگرم حدود 300 میلیون کاربر دارد و نکته جالب ‌این است که مارک زاکربرگ صاحب هر 4 شبکه اجتماعی ذکر شده است.

واتس‌اَپ در آمریکا در مقایسه با سایر نقاط دنیا بخصوص آسیا کمی ناشناخته است. رقابت شدیدی بین برنامه‌های پیام‌رسان در آسیا وجود دارد که موجب شده بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در آن باشند که در این رابطه می‌توان به خرید 215 میلیون دلار از سهام تانگو توسط Alibaba و البته مالکیت شرکت چینی Tencent بر وی‌چت اشاره کرد.

در حال حاضر میزان کاربران فعال ماهیانه یکی از شاخص‌های مقایسه شبکه‌های اجتماعی است که البته بر سر میزان قابل اطمینان بودن این شاخص بحث زیادی وجود دارد.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا