تکنولوژی و فناوری

بررسی دقیق مرورگر Microsoft Edge در ویندوز 10 همزمان با مرگ اینترنت اکسپلورر

تا 18 روز دیگر مرورگر اینترنت اکسپلورر 20 ساله می شود. خبر خوش برای کاربران ویندوز و مخالفان اینترنت اکسپلورر این است که دیگر اینترنت اکسپلورر مرورگر پیش فرض مایکروسافت بر روی ویندزو 10 نخواهد بود. و هر چند بر روی ویندوز 10 موجود است. اما مرورگر پیش فرض نخواهد بود.

سالگرد تولد این مرورگر با مرگش همراه خواهد بود. به جای جشن تولدش یک مرورگر جدید به نام Microsoft Edge جایگزین همیشگی آن معرفی می شود. مایکروسافت آن را به همراه دیگر برنامه های قدیمی خود مانند paint در یک پوشه مبهم قرار می دهد. هر چند مرورگر اینترنت اکسپلورر هنور بر روی ویندوز 10 زنده است آن هم فقط به خاطر کاربران و سایت های که با این مرورگر باز می شوند بر روی ویندوز باقی می ماند. در آینده فقط از لحاظ امنیتی به روز می شود. و گرنه هیچ ویژگی و قابلیت جدید به آن افزوده نمی شود.

microsoft edge browser

مهم تر از همه دیگر اینترنت اکسپلورر مرورگر پیش فرض مایکروسافت نخواهد بود. و این افتخار اکنون به مرورگر جدید مایکروسافت یعنی Edge browser برسد. مایکروسافت امیدوار است با تغییر نام، طراحی تازه، ویژگی های دقیق و بهبود عملکرد اینترنت اکسپلورر مردم را به کنار گذاشتن آن متقاعد کند. هر چند ممکن برداشت منفی مردم از اینترنت اکسپلورر بر روی این مرورگر هم تاثیر داشته باشد

به نظر شما مرورگر Edge همان نسخه پیشرفته و به روز شده اینترنت اکسپلورر است؟

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا