جاذبه های گردشگری

سفر به بانکوک، بهشت مسافران

بانکوک پایتخت کشور تایلند دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با سایر شهر های جهان می باشد. مراکز تفریحی زیادی مانند کاخ بزرگ، بازار روی آب، باغ وحش سافاری و و معبد بودا تنها تعدادی از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا هستند. بانکوک یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان است و در این شهر کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام دهید. در اینجا لیستی از بهترین جاذبه های گردشگری بانکوک را که راهنمای شما در سفر به این شهر خواهد بود آماده کرده اییم.

جشنواره سونگکران بانکوک ، تایلند

 

Songkran که به عنوان سال نو تایلندی نیز شناخته می شود ، در تاریخ 13 آوریل برگزار می شود. این جشنواره غنی و شاد به جشنواره آب خود معروف است که بیشتر توسط جوانان برگزار می شود. کل جشنواره تجسم کامل فرهنگ زیبای تایلند است. در این جشنواره مردم به مدت 1 هفته به خیابان ها آمده و روی هم آب می پاشند تا با آب که نماد پاکی می باشد همه آلودگی ها را بشویند و سال جدید را با پاکی و پاکیزگی شروع کنند.

مرکز خرید Central World ، بانکوک

 بزرگترین مرکز خرید تایلند و دهمین مرکز خرید بزرگ جهان که در آن می توانید مجموعه ای از بوتیک ها ، فروشگاه اسباب بازی ها ، غذاخوری های عالی و مواردی از این دست را پیدا کنید. این مجموعه شامل یک هتل و برج اداری و بیش از 500 فروشگاه معتبر پاسخگوی تما نیازهای مشتریان می باشد و شاید به همین دلیل است که این مکان به عنوان بهشت ​​خریداران شناخته می شود.

معبد وات ساکات

 

این معبد که بر روی تپه ایی زیبا قرار گرفته است و به معبد کوه طلائی نیز مشهور است به دوران آیوتایا برمیگردد و زمانی که بانکوک به عنوان پایتخت انتخاب شد پادشاه راما اول معبد را بازسازی کرد و نام فعلی را روی آن گذاشت. این معبد در منطقه پام پرپ سترو فای واقع شده است و در واقع معابد را می توان نمادی از شهر بانکوک دانست.

محله چینی ها ، بانکوک

این مکان به دلیل تنوع مواد غذایی و فروشندگان خیابانی بسیار مشهور است و به مرکز غذای خیابانی تبدیل شده است که هر روز جمعیت زیادی را به خود جذب می کند. بانکوک مجموعه ایی از فرهنگ ها و ملت های مختلف را در خود جای داده است بطوری که برخی کشورها دراین شهر دارای محله خاص خود هستند.

معبد بودای زمردی

 

این معبد که در محوطه کاخ بزرگ سلطنتی واقع شده یک بنای دیدنی در بانکوک می باشد. این مجسمه از یک تخته سنگ یشم با شکوه ساخته شده و  یکی از مهمترین معابد تایلند به حساب می آید. این مجسمه بودای زمردی 66 متری از سنگ های یشم سبز رنگ به جای سبز زمرد ساخته شده است و دلیل نامگذاری آن به زمردین رنگ آن است نه سنگ بکار رفته در آن.  معبد زمردی یکی از چندین جاذبه های گردشگری بانکوک می باشد که آن را به بهترین مقصد سفر برای بازدیدکنندگان تبدیل کرده است.

 

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصیل از دانشگاه شهید چمران اهواز، علاقمندن به دنیای تکنولوژی و گردشگری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا