تکنولوژی و فناوری

پروژه بالن اینترنت رسانی گوگل در سریلانکا آغاز به کار کرد.

در پست های قبلی ای اس دانلود ذکر کردیم که گوگل قصد دارد کره زمین را به اینترنت مجهز کند. پروژه بالن اینترنت رسانی گوگل به مردم سراسر جهان یکی از بزرگترین پروژه های تاریخ تکنولوژی است. که مردم جهان بخصوص مناطق فاقد تکنولوژی و اینترنت را مجهز به شبکه اینترنت می کند. سال گذشته، مهندسین گوگل به این نتیجه رسیدند که با استفاده از مواد خاصی می توانند طول اقامت بالن ها را در آسمان افزایش دهند.

نتیجه این شد که حالا بالن ها برای چند ماه می توانند در آسمان غوطه ور باقی بمانند، بدون اینکه آسیبی به تجهیزات شان وارد شده یا بدنه پلاستیکی آن ها دچار مشکل گردد. اما به هر حال کم کم به زمان بهره برداری از آن نزدیک می شویم. کشور کوچک سری لانکا با وسعت ۲۵ هزار مایل مربع، فرصت خوبی است تا گوگل این پروژه جاه طلبانه را مورد آزمایش قرار دهد.

ارائه دهندگان سرویس های محلی اینترنت در سری لانکا در تماس نزدیک با گوگل هستند تا بتوانند کیفیت سرویس های خود را ارتقا دهند، بنابراین کاملا مشخص است که در فاز فعلی، اینترنت گوگل چندان هم رایگان به نظر نمی رسد و باید برای داشتن آن پولی به ISP ها پرداخت کرد.

در حال حاضر، بالن ها به مدت ۱۰۰ روز قرار است در آسمان باقی بمانند. لازم به ذکر است که اینترنت گوگل فعلا سرعت نسل سوم را ارائه می دهد، بنابراین مشخص نیست که آیا اهالی سری لانکا تغییری حس خواهند کرد یا خیر. اما به هر حال، از جمعیت ۲۰ میلیونی این کشور، تنها ۳ میلیون نفر به اینترنت دسترسی دارند، پس شاید همان سرعت پایین هم بتواند همه چیز را تغییر دهد.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا