جاذبه های گردشگری

6 دلیل برای اینکه چرا باید کورنیش جده مقصد بعدی شما باشد

تعداد انگشت شماری از شهرها در جهان وجود دارد که قرن ها مسافران را با انگیزه های مختلف مانند معنویت، تجارت و گردشگری به خود جلب کرده اند. جده یکی از آن شهرهای نادر است که طیف وسیعی از گردشگران را  مجذوب خود می کند. کورنیش جده یکی از جاهای دیدنی جده در عربستان صعودی می باشد که یک منطقه تفریحی در شهر ساحلی جده می باشد که در امتداد دریای سرخ واقع شده. این منطقه دارای جاده ساحلی تفریحی، مجسمه های بزرگ و چشمه شاه فهد که بلندترین چشمه در جهان است می باشد. مسجد الرحمه که به مسجد شناور معروف است نیز یکی از جاذبه های گردشگری محبوب کورنیش جده می باشد. در اینجا دلایلی را بیان کرده اییم که باعث می شود کورنیش جده مقصد بعدی سفر شما باشد.

دلیل 1: چشمه ای که تقریباً آسمان را لمس می کند

 

 در سفرهای خود به دور دنیا  حتما آبنماهای مختلفی را دیده اید اما هیچکدام مثل این یکی نیست. آبنمای ملک فهاد افتخار متمایز بودن منحصر به فردترین آبنما و بلندترین فواره جهان را دارد که آب آن تا ارتفاع 312 متر بالا می رود طوری که گویی آسمان را لمس می کند.

دلیل 2: بهترین مکان برای دیدن طلوع و غروب خورشید

 

 

دلیل 3: تمام امکانات دنیای مدرن را در کورنیش جده ببینید

 

 

  هر نوع امکاناتی که در دنیای مدرن وجود دارد را می توانید در کورنیش جده بیابید. اگر احساس خستگی کردید  چشمه های آبگرم کلاس جهانی وجود دارد که به آرامش پاهای خسته شما کمک می کند. این ساحل  طولانی دارای رستوران هایی است که غذاهایی از گوشه و کنار جهان را سرو می کنند و در آن می توانید غذایی را پیدا کنید که با روحیه و سلیقه شما مطابقت داشته باشد.

دلیل 4: شناور در دنیای جادویی زیر آب دریای سرخ

 

فرصتی برای غوطه ور شدن در آبهای معروف دریای سرخ برای شما وجود دارد. با وجود مرجان های دست نخورده در زیر آّب این یک پیشنهاد بسیار وسوسه انگیز و لذت بخش برای رفتن به زیر آب می باشد که ارزش امتحان کردن را دارد.

دلیل 5: تنها شهر با هنر مدرن در خیابان ها

 

در جده  مجموعه ای چشمگیر از مجسمه های هنری مدرن در فضای باز از جمله مور، آرپ و میرو وجود دارد. این شهر دارای طیف گسترده ای از هنرهای چشمگیر است. با داشتن یک پارک عظیم مجسمه سازی در فضای باز در جده  بازدیدکنندگان مجبور نیستند به دنبال یک نقطه برای دیدن این آثار هنری باشند. به علاوه، مجسمه ها و آثار هنری در فضای باز سعودی فرصتی برای بازی کردن و یادگیری چیزهای جدیدی می باشد.

دلیل 6: مسجد شناور الرحمه

این مسجد شناور یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کورنیش جده می باشد که به واسطه اینکه بر روی ستون هایی در زیر آب دریای سرخ ساخته شده است سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این مسجد دارای تمام امکانات یک مسجد کامل می باشد.

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصیل از دانشگاه شهید چمران اهواز، علاقمندن به دنیای تکنولوژی و گردشگری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا