تکنولوژی و فناوری

ناخوشایندی تغییرات ویندوز 10 برای شرکت فایرفاکس

اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که ویندوز خود را به ویندوز 10 ارتقا داده اید. حتما متوجه شده اید که مایکروسافت برنامه های پیش فرض سیستم عامل خود را تغییر داده است. بعد از ارتقا به ویندوز به طور ناگهانی مرورگر پیش فرض شما از فایرفاکس به Microsoft Edge تغییر کرده باشد. چیزی که برای موزیلا بسیار ناخوشایند است. به خصوص زمانی که پلتفرم ویندوز بازگشت به فایرفاکس یا مرورگر دیگر را سخت کرده باشد. Chris Beard مدیر شرکت موزیلا در یک نامه سرگشاده به رئیس مایکروسافت honcho Satya Nadella  انتقاد خود را نشان داده است. اما اعلام کرده که در تماسی که با تیم ویندوز 10 داشتیم هیچ پیشرفتی حاصل نشده است. به نظر می رسد مایکروسافت در نسخه جدید سیستم عامل خود قصد دارد. عرصه را بر دیگر مرورگر ها تنگ تر کند. و سهم از دست رفته خود را با مرورگر Microsoft Edge بدست آورد. بازگشتی که به بهای از دست رفتن جایگاه فایرفاکس تمام خواهد شد.

 

موزیلا مدعی است که برای حل این مشکل با مایکروسافت ارتباط برقرار کرده است اما در حال حاضر پیشرفتی در مذاکرات بین دو شرکت حاصل نشده و به این دلیل بیرد مجبور به انتشار نامه‌ای سرگشاده شده است. بیرد همچنین می‌افزاید:

    ما به عنوان شرکت موزیلا از شما می‌خواهیم تا در تاکتیک‌های کسب و کار خود تجدید نظر کرده و به کاربران این حق را بدهید تا به راحتی مرورگر خود را برای تجربه‌ی محتوای آنلاین انتخاب کنند. لطفا به کاربران خود در ویندوز ۱۰ اجازه‌ی انتخابی که حق مسلم آن‌ها نیز هست را بدهید.

مایکروسافت نیز در پاسخ این گونه بیان می‌کند که:

    ما ویندوز ۱۰ را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که به راحتی قابل بروزرسانی بوده و تجربه‌ای بی‌نظیر را برای کاربر در بر داشته باشد. در طی نصب سیستم عامل کاربران گزینه‌های گوناگون از جمله انتخاب مرورگر پیش‌فرض را پیش رو دارند و بعد از بروزرسانی نیز می‌توانند به راحتی مرورگر پیش‌فرض خود را تغییر دهند. ما ویندوز ۱۰ را به عنوان سرویسی برای کاربران عرضه کرده‌ایم و اگر با توجه به تجربه‌ی کاربران نیاز به ایجاد تغییری را مشاهده کنیم حتما آن تغییر را ایجاد خواهیم کرد.

برخلاف ادعای مایکروسافت هیچ خبری از فایرفاکس در لیست برنامه های این شرکت جهت انتخاب نست. مایکرسافت با این حرکت قصد دارد. تا با معرفی مرورگر جدید خود فایرفاکس را از میدان به در کند. 

 

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا