جاذبه های گردشگری

تصاویر خیره کننده از جاذبه های گردشگری اسکاتلند

اسکاتلند با چشم اندازهای رویایی و قلعه های باستانی در کنار تپه ها و صخره ها گویی بهشتی روی زمین است. سواحل کوهستانی پراز صخره و دریاچه ها و رودخانه هایی که مخصوص ماهیگیری هستند تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور هستند. در این مقاله ما مجموعه ایی از مکان های دیدنی اسکاتلند را که تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور هستند را ارائه می دهیم که دیدن عکس های آن نیز می تواند بسیار لذت بخش باشد.

 

1. Bow Fiddle Rock ، Moray

به این دلیل به این نام خوانده می شود که شبیه نوک کمان است. این سنگ از کوارتزیت سنگ دگرگونی تشکیل شده است که در اصل ماسه سنگ کوارتز بوده است و یکی از کوارتزیتهای مختلف است که در اسکاتلند یافت می شود.

 

2. پیرمرد استور ، جزیره اسکای

این احتمالاً معروف ترین مسیر پیاده روی در جزیره است و قطعاً شلوغ ترین نیز می باشد که به عنوان بخشی از خط الراس Storr توسط یک حومه عظیم باستانی ایجاد شده و یکی از مکان های دیدنی اسکاتلند است که عکس های زیادی از آن توسط گردشگران به ثبت رسیده است.

 

3. سنگهای ایستاده کالانیش ، جزیره لوئیس

  سنگهای ایستاده سنگ کالانیش از 13 سنگ تشکیل شده است که در مرکز آن یک سنگ یکپارچه وجود دارد و دوران شگفت انگیز پیش از تاریخ را به تصویر می کشد. این ویرانه های باستانی عصر نوسنگی معمای جادویی دارند و هر بازدید کننده ای را مجذوب خود می کنند.

 

4. ویاداکت گلنفینان ، ارتفاعات

ویاداکت گلنفینان یک  راه آهن در خط Highland Line در گلنفینان ، اینورنس-شیر ، اسکاتلند است. این گذرگاه که در بالای لوخ شیل در ارتفاعات غربی اسکاتلند واقع شده است ، مشرف به بنای یادبود گلنفینان و آبهای لوخ شیل است.

 

5. توبرموری ، جزیره مول

  یکی از بهترین مکانها برای بازدید در اسکاتلند توبرموری است که با خانه های رنگارنگ ، خطوط پیچ خورده  یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری اسکاتلند است.

 

6. گلن اتیو ، هایلندز

یک رویای آرام در هایلندهای اسکاتلند که یک منظره بسیار زیبا را ایجاد کرده است ، غرق در کوههای باشکوه و دره هایی است که علاقمندان به ماجراجویی را شگفت زده می کنند.

 

7. قلعه Dunnottar ، شمال شرقی اسکاتلند

قلعه Dunnottar که به طرز چشمگیری بر روی یک صخره سنگی نشسته، یک قلعه عاشقانه است و یکی از مکان های دیدنی اسکاتلند بحساب می آید.

 

8. کرووی ، آبردین شایر

این دهکده اسکاتلندی منطقه حفاظت شده ای است که یکی از مکان های دیدنی اسکاتلند است و گردشگران در آنجا می توانند شاهد مناظر نفس گیر دلفین ها و حتی گاهی شفق قطبی باشند.

 

9. پل چهارم راه آهن ، ادینبورگ

این سازه فلزی عظیم 8000 فوت که به عنوان هشتمین شگفتی جهان در زمان ساخت آن در سال 1890 در نظر گرفته شد و هنگام پیاده روی و دوچرخه سواری از روی پل ، مناظر فوق العاده ای خواهید دید. 

 

10. پیرمرد هوی ، اورکنی

پیرمرد هوی  رویای هر کوهنورد و بالاترین پشته دریایی در تمام انگلیس است. این پشته طبیعی که در ارتفاع 449 فوت ایستاده است ، در جزایر اورکنی ، شمال اسکاتلند ، به دلیل فرسایش صخره چند صد سال پیش شکل گرفته است.

 

11. بن نویس ، هایلندز

شاهد بهترین مناظر اسکاتلند از بالای بلندترین کوه در انگلیس باشید. برخلاف بسیاری از کوههای دیگر کشور ، بن نویس صعود  چالش برانگیزی دارد و ارزش آن را دارد که سختی بازدید از آن را بجان بخرید.

 

12. استخرهای پری ، جزیره اسکای

استخرها و آبشارهای آب شفاف و زیبا در River Brittle  یک زیبایی جادویی دارد که این مقصد در جزیره اسکای را به مکانی عالی برای شنای و گرفتن عکس های بی نظیر تبدیل کرده است.

 

13. بنای یادبود دوگالد استوارت ، تپه کالتون ، ادینبورگ

این بنای تاریخی که به فیلسوف اسکاتلندی ، دوگالد استوارت تقدیم شده نمای پانورامایی شگفت انگیزی از ادینبورگ ارائه می دهد و از معماری یونان تأثیر زیادی گرفته است. اگر در جستجوی مکان هایی برای بازدید در نزدیکی ادینبورگ هستید  باید بازدید از این بنای تاریخی را در برنامه خود قرار دهید.

 

14. Rannoch Moor ، ارتفاعات

این بخش زیبا ، وسیع و خالص در فضای باز متشکل از دریاچه ها ، رودخانه ها و برآمدگی های صخره ای است که آخرین بقایای بیابان اسکاتلند را تعریف می کند. بسیاری از حیوانات ، پرندگان و گیاهان و گونه های نادر مانند گل مژه ، قلیه و گوزن قرمز را در Rannoch Moor مشاهده خواهید کرد.

 

15. غار Fingal ، جزیره کارکنان

شما از آنچه در این غارهای دریایی واقع در این جزیره دور افتاده می بینید، شگفت زده خواهید شد. این غار شش ضلعی با بازالت تشکیل شده است و هنگام ورود به داخل مسیر باریک ، ستون های گدازه ای خاکستری و سقفی را مشاهده می کنید که از بقایای آتشفشان می باشد.

 

16. قلعه ایلین دونان ، ارتفاعات غربی

این قلعه نماد ثبت شده اسکاتلندی است که روی تقویم ها ، نقاشی ها ، فیلم ها و غیره نقش بسته است. مناظر قلعه ایلین دونان که با سه دریاچه و کوههای باشکوه Kintail احاطه شده است ، بسیار جالب است. منظره ای باشکوه که کلمات از بیان آن قاصر اند.

 

17. جزیره مقدس ، آران

جزیره مقدس که از میراث معنوی مربوط به قرن 6 است ، پناهگاهی آرام است که به صلح و آرامش جهانی اختصاص یافته است. همانطور که در امتداد این مسیر آرام 3 کیلومتری قدم می زنید ، مناطق مختلفی را برای پرندگان و مزارع طبیعی خواهید یافت.

 

18. پرنده پوفین ، جزیره مه

جزیره مه یکی از زیباترین مکانهای اسکاتلند است که ترکیبی زیبا از مهرها ، پرندگان دریایی و آبزیان را در خود جای داده است. جزیره مه میزبان مجموعه ای باورنکردنی از حیات وحش است ، حداکثر 200000 پرنده دریایی می توانند در جزیره مه زندگی می کنند ، که می تواند شامل 90،000 پافین باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصیل از دانشگاه شهید چمران اهواز، علاقمندن به دنیای تکنولوژی و گردشگری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا