جاذبه های گردشگری

زیباترین جاذبه های گردشگری آنکارا

اگر یکی از دلایل اصلی سفر شما به ترکیه کشف وسعت تاریخ آن باشد، آنکارا بهترین مکان برای بازدید و بهترین شهر برای رسیدن به این هدف است. چرا که هم موزه برتر کشور و هم مقبره آتاتورک در این شهر قرار دارند، به علاوه منطقه ارگ ​​آنکارا تصویری از گذشته این شهر قبل از انتخاب آن به عنوان پایتخت را ارائه می دهد. آنکارا با موقعیت مرکزی خود پایگاه بسیار خوبی است که می توانید از آنجا برای ادامه سفر خود به قلب آناتولی بروید. در حالی که در آنکارا هستید می توانید از شرق به کاپادوکیا، از جنوب به قونیه یا غرب به سافرانبلو بروید. در اینجا لیستی از بهترین جاذبه های گردشگری آنکارا و کارهایی که باید در آنجا انجام دهید برای شما تهیه کرده اییم تا در سفر به این شهر راهنمای شما باشد.

1. موزه تمدن های آناتولی

 

این موزه از بهترین جاذبه های گردشگری آنکارا و تنها مکانی در این کشور است که می توانید دامنه کامل تاریخ بشریت دوران پیشکلاسیک آناتولی را درک کنید. مهمترین یافته ها از دوره نوسنگی در منطقه Çatalhöyük  در نزدیکی قونیه  از جمله نقاشی دیواری که به گفته برخی از باستان شناسان اولین نقشه جهان و مجسمه معروف الهه باروری است در این موزه در سالن اول نمایش داده شده است. بعداً سالن هایی به امپراتوری هیتیت  و امپراتوری های فریگی و اورارتوی بود اختصاص داده شد. تالار سنگ مرکزی مهمترین نقش برجسته های سنگی و مجسمه سازی را از دوره های مختلف به نمایش می گذارد. در اینجا ، شما نقش برجسته های بسیار دقیق و مفصلی از ارتوستات را در سایت هیتیتی کارچمیش پیدا خواهید کرد.

2. Anitkabir (آرامگاه آتاتورک)

 

مقبره آتاتورک یکی از پربازدیدترین و زیباترین جاذبه های گردشگری آنکارا می باشد بعلاوه  مهمترین مکان زیارتی مدرن ترکیه است. مقبره آتاتورک (مصطفی کمال)  بنیانگذار دولت ترکیه درست در غرب مرکز شهر و در بالای تپه ایی قرار دارد. محوطه واقع در اطراف مقبره شامل یک مجموعه بزرگ موزه است که این نمایشگاه شامل هر یک نمایشگاه جنگ استقلال به رهبری آتاتورک است که منجر به تولد ترکیه به عنوان یک کشور مدرن می شود و دیگری نمایشگاهی با موضوع زندگی آتاتورک می باشد. مقبره با کتیبه های طلاکاری شده سخنرانی های آتاتورک تزئین شده است. بازدید کنندگان زمانی که به مقبره وارد می شوند باید به فضای احترام آمیز و غم انگیز درون مقبره احترام بگذارند زیرا ترک ها برای بنیانگذار و اولین رئیس جمهور کشور مدرن خود احترام زیادی ثائل هستند.

3. در محله ارگ ​ قدم بزنید

 

 منطقه ارگ مکان بسیار عظیمی است ​​که مربوط به دوران بیزانس می باشد و در قرن 9 ساخته شده است. در داخل کوچه پس کوچه های سنگفرش باریک خانه های منقرض شده مربوط به دوران عثمانی قرار دارد که برخی از آنها در سالهای اخیر با زحمت ترمیم شده اند و برخی دیگر به آرامی در سطوح مختلف فرسودگی فرو رفتع اند. مسیر سراشیبی از دروازه اصلی منطقه ارگ ​ مملو از کارگاه های صنایع دستی سنتی ، فروشگاه های عتیقه فروشی و کافه است.  یکی از جالب ترین مساجد آنکارا در این محله قرار دارد. این مسجد که فضای داخلی آن  با نمازخانه ای که با ستون های چوبی روی آن پوشیده شده است و در بالای آن سرستون های سنگی رومی قرار دارد و محراب آن با سرامیک تزئین شده ارزش بازدید را دارد.

4. موزه هنر و باستان شناسی اریمتان

 

مجموعه موزه اریمتان بیشتر به دوران کلاسیک متمرکز است و به همراه موزه اصلی تمدن های آناتولی هر دو در جاده منتهی به محله ارگ ​​قرار دارند که در یک صبح یا بعد از ظهر می توانید به راحتی از آنها بازدید کنید . نمایش داستان های معاصر اریمتان به شما امکان می دهد در مورد زندگی روزمره در دوره های یونان و روم اطلاعات بیشتری کسب کنید. علاوه بر مجموعه دائمی، اریمتان همچنین میزبان نمایشگاه های موقت در سالن پایینی خود است که غالباً مورد توجه قرار می گیرند.

5. بقایای رومی اولوس را کشف کنید

 

آنکارا اغلب به عنوان یک شهر مدرن تصور می شود چرا که پایتخت جدید کشور پس از تشکیل دولت مدرن ترکیه می باشد. در دوره رومی ها  به نام آنکیرا مشهور شد و امپراطور آگوستوس آن را به مرکز استان رومی گالاتیا تبدیل کرد. ویرانه های رومی باقی مانده از این دوران همه در مرکز شهر اولوس قرار دارند. برای درک اهمیت آنکیلای باستان  از بقایای کمیاب معبد آگوستوس و رم در Haci Bayram Veli Caddesi بازدید کنید. گسترده ترین مجموعه ویرانه های به جا مانده از آنکارای باستان حمام های رومی در Çankiri Caddesi  همراه با نقش برجسته های سنگی و برخی ویرانه های قوسی سالم و دست نخورده از مجموعه حمامهای شاهنشاهی است که به راحتی قابل مشاهده می باشد.

6. حاجی بایرام i-Veli Cami

 

این مسجد قرن 15th به افتخار انسان مقدس مسلمان و بنیانگذار درویش بایرامیه ، هاگی بایرام ولی ساخته شده است و یک مرکز بزرگ زیارتی محسوب می شود. برای بازدیدکنندگان غیر زائر فضای اطراف بیشتر از فضای داخلی مسجد جالب است چرا که اطراف مسجد با باغها و عمارت های مرمت شده دوران عثمانی ، به زیبایی محوطه سازی شده است و در اوایل شب یکی از نقاط محبوب خانواده های محلی است. این هتل شامل میدانی با برکه ، چشمه ها و مغازه های فروش لوازم مذهبی برای زائران و همچنین دیوارهای باقیمانده معبد آگوستوس و روم می باشد.

7. موزه نقاشی و مجسمه سازی آنکارا

 

 موزه نقاشی و مجسمه سازی آنکارا (Türkocagi Sokak ، Hacettepe) دارای یک مجموعه بزرگ دائمی از هنرهای ترکی قرن های 19 و 20 است. همه نام های اصلی هنر ترکیه در اینجا آثاری برای به نمایش گذاشتن دارند. برای هنر معاصر  Cer Modern  Altinsoy Caddesi، Sihhiye بهترین سایت و از بهترین جاذبه های گردشگری آنکارا است. این گالری واقع در یک ساختمان در نزدیکی ایستگاه قطار آنکارا می باشد و میزبان یک برنامه منظم از نمایشگاه های موقت است که با حضور هنرمندان داخلی و بین المللی برگزار می شود.

 

8. سفر به گوردیون

آنکارا بهترین پایگاه برای سفر یک روزه به پایتخت گوردیون می باشد. این مکان زمانی محل زندگی شاه افسانه ای میداس بوده است. دو مکان اصلی در روستا وجود دارد که مشهورترین آن Tumulus Midas و  یک تپه خاکی مصنوعی به ارتفاع بیش از 50 متر که حاوی مقبره پادشاه میداس می باشد هر چند هیچ مدرکی وجود ندارد که شاه دفن شده در اینجا شاه افسانه ایی میداس باشد. یک موزه کوچک در آن سوی جاده آن تومول وجود دارد و در انتهای دیگر روستا تل ارگ قرار دارد که ویرانه های مربوط به دوره های مختلف را در خود جای داده است. گرچه طرح خرابی دیوارها ، طاق ها و پی های مختلف برای افراد غیر متخصص بسیار گیج کننده است ، اما روی تپه ارگ ​​پانل های اطلاعاتی فراوانی وجود دارد که هم سایت و هم تاریخچه گوردیون را توضیح می دهد.

 

9. دریاچه اِمیر

 

دریاچه اِمیر (17 کیلومتری جنوب شهر) و جنگل درخت کاج اطراف آن یکی از محبوب ترین نقاط آنکارا برای استراحت در طبیعت است. در تعطیلات آخر هفته  منطقه کنار دریاچه می تواند مملو از مردم محلی برای پیک نیک باشد.  اطراف دریاچه نزدیکترین مقصد  آنکارا برای یک پیاده روی طولانی، دویدن یا دوچرخه سواری است. برای دوچرخه سواران دوچرخه می تواند در محل اجاره شود در حالی که مشتاقانی که می خواهند بیشتر به طبیعت بروند می توانند از مسیرهای مختلف پیاده روی که به داخل جنگل می رود پیاده روی کنند. ضلع جنوبی دریاچه دارای رستوران ها و کافه های زیادی است که برای صبحانه در آخر هفته بسیار مورد علاقه مردم محلی است.

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصیل از دانشگاه شهید چمران اهواز، علاقمندن به دنیای تکنولوژی و گردشگری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا