جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری شهر کلن آلمان

در این مقاله از سایت ای اس دانلود، می خواهیم در مورد جاذبه های گردشگری شهر کلن آلمان صحبت کنیم. کلن آلمان  یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا است و جاذبه های بسیاری برای سلیقه های مختلف در سراسر جهان دارد. در اینجا برخی از جاذبه های گردشگری این شهر را به شما معرفی می کنیم. کلن همچنین چهارمین شهر بزرگ آلمان است و در نزدیکی رودخانه راین واقع شده است.

جاذبه های گردشگری

در کلن یک مجموعه عالی از موزه ها دارد. همچنین فعالیتهای لذت بخشی مختلفی وجود دارد که همه آنها را بسیار دوست دارند. سفر به کلن به شما این فرصت را می دهد که از نمادین ترین مکانها به ویژه کلیساها بازدید کنید. بیشتر سازه ها متعلق به قرون وسطایی هستند اما ساختمان های زیادی نیز با معماری گوتیک وجود دارد. کلن شهری شگفت انگیز است. کارهای زیادی در کلن وجود دارد که می توانید آنها را بدون پرداخت هیچ هزینه ای انجام دهید. این شهر همچنین مهمترین مرکز فرهنگی در آلمان است و این به این دلیل موزه ها و گالری های هنری است که در شهر وجود دارد.

 

تاریخچه کلن

این شهر بیش از 2000 سال سابقه دارد. موزه ها و کلیسای جامع اثبات کامل این ادعا هستند. در آغاز رومی ها در شهر حکومت می کردند. شواهد حضور رومیان در ساختمانها و بناها دیده می شود. در قرون وسطی ، کلن یکی از پرجمعیت ترین شهرهای اروپا و آلمان بود. این شهر در آن زمان مهمترین شهر تجاری آلمان نیز بود. در طول جنگ جهانی اول جمعیت کلن حدود 700000 نفر بود و یک شهر پرجمعیت بود زیرا در آن زمان صنایع در حال رشد بوده اند.

کلیسای جامع کلن

 

کلن شهر کلیساهای جامع است که برخی از آنها مکان های دیدنی هستند و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته اند. یکی از این کلیساهای جامع کلیسای جامع کلن است که در ساحل سمت چپ رودخانه راین واقع شده است. این کلیسای جامع، سنت پیتر و سنت ماری نیز نامیده می شود. این ساختمان بسیار بلند و بزرگ است. کلیسای جامع کلن در کنار دو برج بلند قرار گرفته که این برج ها 157 متر ارتفاع دارند. در یکی از برج ها 500 پله وجود دارد. اگر از تمام این پله ها بالا بروید می توانید چشم انداز شگفت انگیزی از شهر داشته باشید. در انتهای پله ها زنگ معروف کلیسای جامع گذاشته شده است. این کلیسای جامع در سال 1248 ساخته شده است و دارای ساختار گوتیک است.

شهر قدیمی کلن

 

در قلب شهر مدرن کلن بازدیدکنندگان با یک شهر قدیمی بزرگ روبرو می شوند. این قسمت از شهر خانه ای برای موزه ها و کلیساهای قدیمی است. قدم زدن در مسیرهای باریک این شهر شما را به تاریخ غنی کلن می رساند. این شهر درست در کنار راین است و پیاده روی در ساحل رودخانه یا دوچرخه سواری برای گردشگران بسیار لذت بخش است.  قدیمی ترین ساختمان در آلمان نیز در شهر قدیمی کلن قرار گرفته است که تالار شهر قدیمی است که Kolner Rathaus نامیده می شود. این ساختمان 900 سال قدمت دارد. پیاده روی در شهر قدیمی کلن می تواند تأثیرات دوره های مختلف در این قسمت را به شما نشان دهد. 

باغ های جانورشناسی

 

یکی از قدیمی ترین باغ وحش های آلمان در کلن قرار دارد که تنوع زیستی غنی حیوانات در این باغ وحش وجود دارد. ساختار ساختمان متعلق به قرن نوزدهم است. یکی از موارد باورنکردنی این باغ وحش ترکیب ساختمانهای قدیمی با امکانات مدرن است.برای آشنایی کامل با کشور آلمان اینجا کلیک کنید.

موزه ژرمنیک رومی

 

این موزه در نزدیکی کلیسای جامع کلن واقع شده است و شامل مواردی است که با کاوش های انجام شده در شهر کشف شده است. تاریخچه اشیا موجود در موزه به قرن 1 یا 2 برمی گردد. یکی از این موارد بنای 15 متری است که از قرن اول باقی مانده است.

قصرهای آگوستوسبورگ و فالکنلوست

 

این کاخ که در قرن 18 ساخته شده  در داخل شهر نیست اما در جنوب کلن در برول واقع شده است. این معماری مربوط به اواخر دوران باروک و روکوکو است. در کاخ اشیا شگفت انگیز بسیاری وجود دارد و این کاخ حیاط زیبایی دارد که توسط بسیاری از گلها طراحی شده است. اینجا محلی برای اسقف اعظم کلن بود، یک پارک در نزدیکی کاخ نیز وجود دارد که در قرن 15 ساخته شده است.

تله کابین کلن

 

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کلن ، تله کابین است. این وسیله نقلیه بهترین نمای کلن را به مردم ارائه می دهد. تله کابین ها از روی رودخانه راین و صحنه های شگفت انگیز شهر عبور می کنند. بهترین زمان برای سوار شدن به تله کابین پایان روز است. در این زمان منظره تماشایی غروب خورشید شگفت انگیز است.

کشتی های دریایی در رودخانه راین

 

یکی از مهمترین مکانهای کلن، رودخانه راین است که در قلب شهر جریان دارد. بازدید از کلن بدون تفریح ​​در رودخانه معنایی ندارد. سفرهای دریایی مدرن آماده هستند تا شما را به سفری کوتاه به راین، قلب تپنده کلن برسانند. در این سفر کوتاه می توانید بیشتر مکان های زیبا و معروف کلن را مشاهده کنید. سفر به رودخانه و تفریح ​​در کشتی های مدرن شبانه برای همه لذت بخش است. کلن به دلیل تفریحات مختلف شهر مطلوبی برای گردشگران در سراسر جهان است.

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصیل از دانشگاه شهید چمران اهواز، علاقمندن به دنیای تکنولوژی و گردشگری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا