logo-mag

چگونه کلین بوت کامل در ویندوز 11 اجرا کنیم؟

چگونه کلین بوت ویندوز 11 انجام دهیم؟

اگر سیستم شما آنطور که باید کار نمی کند یکی از دلایل ممکن است همین نیاز به Clean Boot یا بوت تمیز باشد. در این مقاله نحوه صحیح بوت کردن ویندوز 11 آورده شده است.

همانطور که می دانید هنگام روشن کردن سیستم و لود ویندوز علاوه بر فایل های سیستمی یک سری برنامه ها در پس زمینه ویندوز در حال لود هستند و هر چی این برنامه ها سنگین تر باشند ممکن است لود ویندوز طولانی تر باشد. گاهی مواقع این برنامه ها و فایل های سیستمی با هم تداخل پیدا کرده در نتیجه ویندوز شما به خوبی لود نمی شود یا ویندوز به درستی آپدیت نمی شود.

اینجاست که باید از کلین پوت کمک بگیرید. تکنیکی که سیستم را با حداقل مجموعه ای از برنامه ها و درایورها راه اندازی می کند. این تکنیک به شما کمک می کند تا بفهمید آیا یک برنامه اضافی دلیل چنین مشکلی هست یا مشکل در فایل های سیستمی ویندوز است. اجرای بوت تمیز در نسخه های مختلف ویندوز ممکن است متفاوت باشد. ما در اینجا نحوه اجرای آن را ویندوز 11 را به شما می آموزش می دهیم.

برای انجام بوت تمیز در ویندوز 11، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

به نوار جستجوی منوی Start بروید، “msconfig” را تایپ کنید.

و از نتایج System Configuration را انتخاب کنید. به تب Services بروید، Hide all Microsoft Services را انتخاب کنید و بر روی Disable All کلیک کنید.

Clean Boot Windows 11

 

2.اکنون باید Task Manager را راه اندازی کنید.

در System Configuration، به تب Start رفته و Open Task Manager را انتخاب کنید.

اکنون، یکی یکی برنامه ها را در تب Startup غیرفعال کنید. به تب Startup در System Configuration برگردید و OK را انتخاب کنید.

Open Task Manager

 

سپس سیستم را ریستارت کنید در ریستارت بعدی در یک محیط کلین بوت اجرا خواهد شد. اگر مشکل پابرجاست پس موضوع چیز دیگری است.

به این ترتیب، ممکن است مجبور شوید روش های مختلفی را برای رفع آن امتحان کنید. اگر برای شما اینطور است، به بخش بعدی بروید تا به یک راه‌اندازی عادی بازگردید.
با این حال، اگر کامپیوتر شما بعد از کلین بوت به خوبی کار می کند، یعنی اینکه شما در مرحله یافتن مشکل هستید.
 
از اینجا، همه برنامه‌ها را یکی یکی فعال می‌کنید، که به شما کمک می‌کند برنامه‌ای را که مقصر باگ ویندوز شماست پیدا کنید.
 
 
مطابق تصاویر قبلی System Configuration را باز کنید.

به تب Services بروید، برنامه های نیمه بالای لیست را انتخاب کنید و روی Enable کلیک کنید. (اگر مشکل دوباره ظاهر شود، نیمه پایینی برنامه ها از تست معاف می شود.)
سپس روی Task Manager کلیک کنید و به تب Startup بروید.
نیمه بالایی سرویس ها را انتخاب کرده و آنها را فعال کنید.
در نهایت بر روی OK کلیک کرده و Restart را انتخاب کنید.

این روش را برای هر برنامه تکرار کنید تا مشخص شود کدام نرم افزار باعث مشکل هست.

نحوه متوقف کردن کلین بوت ویندوز 11:

چه کلین بوت باگ های ویندوز شما را شناسایی و برطرف کنید یا نه، در نهایت باید آن را متوقف کنید. و به حالت عادی سیستم برگردید.

برای انجام این کار همان مسیری که در ابتدای کار برای رفتن به گزینه پیکربندی سیستم یا System Configuration رفته ایاید را تکرار کنید.

به نوار جستجوی منوی Start بروید، “msconfig” را تایپ کنید و System Configuration را انتخاب کنید. روی تب Services کلیک کنید، تیک Hide all Microsoft services را انتخاب کنید و روی دکمه Enable all کلیک کنید.

اکنون روی Startup > Open Task Manager کلیک کنید. هر برنامه غیرفعال شده را یکی یکی انتخاب کنید و روی Enable کلیک کنید.

 

نحوه بررسی میزان استفاده از RAM، GPU و CPU در ویندوز 11

نحوه بررسی میزان استفاده از RAM، GPU و CPU در ویندوز 11

نحوه بررسی میزان استفاده از رم، پردازنده و گرافیک در ویندوز 11 اگر رایانه شما به خوبی کار نمی کند و احساس می کنید که کند شده، بهتر است بررسی کنید که چه چیزی منابع شما را درگیر کرده است. اما چگونه میزان استفاده از سخت افزار خود را در ویندوز 11 بررسی کنیم؟ ابزارهای کلیدی برای بررسی میزان استفاده

Read More »
نحوه پیدا کردن copilot در ویندوز 11

نحوه پیدا کردن Copilot در ویندوز 11

نمی توانید Copilot را در ویندوز 11 پیدا کنید؟ در اینجا چه باید کرد هر ساله با ارتقاء ویندوز شاهد مشکلاتی هستیم که کاربران به سختی با آن دست و پنجه نرم می کنند. یکی از این مشکلات پیدا کردن کوپایلت در ویندوز 11 می باشد. ابزار هوش مصنوعی که مایکروسافت جدیدأ به سیستم عامل ویندوز خود اضافه کرده است.

Read More »
پیمایش به بالا