تکنولوژی و فناوری

ناو هواپیمابر اتمی اشتورم ساخت روسیه

به گزارش سایت تحلیل مسائل نظامی IHS Jane’s ، مرکز دولتی تحقیقات علمی کریلوف روسیه، کار طراحی سوپر ناو هواپیمابر چند منظوره اتمی 23000Е موسوم به “اشتورم” را به پایان رسانده است.

والری پولیاکوف، معاون مدیر این مرکز به IHS Jane’s، مدل بزرگ ابعاد Project 23000E Storm در نمایشگاه بین المللی تجهیزات دریایی سن پترزبورگ در ماه ژوئیه امسال به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
والری پولیاکوف افزود:” ناوهواپیمابر چند منظوره اتمی 23000Е برای اجرای عملیات گوناگون در نواحی دوردست دریاها و اقیانوس ها در نظر گرفته شده و می تواند به اهداف دریایی و زمینی دشمن ضربه وارد آورد”.
طول ناو هواپیمابر اتمی جدید 330 متر، عرض آن 40 متر ، ظرفیت آن 100 ـ 90 هزار تن و حداکثر سرعت آن 30 گره دریایی است. این ناو می تواند چهار تا پنج هزار نفر خدمه را در خود جا داده و در شرایط طوفان دریایی به شدت 6 تا 7 درجه ماموریت های نظامی را اجرا کند.
گروه هوایی ناو اتمی جدید متشکل از 80 تا 90 فروند هواپیما و بالگرد خواهد بود و از جمله جنگنده های “ت ـ 50 PAKFA” و “میگ 29 کا”. هواپیما های دوربرد شناسایی و هدایت راداری و بالگرد های “کا ـ 27” می توانند روی عرشه آن مستقر شوند.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا