تکنولوژی و فناوری

کشف بدافزاری که حین بررسی خود را نابود می‌ کند

تاکنون ویروس های فوق العاده خطرناکی ساخته و کشف شد. رجین واستاکسنت از خطرناک ترین آنها بودند. اما به تازگی نوع جدید ویروسی و بسیار عجیب کشف شده که حین آنالیز با نرم افزارهای امنیتی خود را به طور کامل نابود و تخریب می‌کند.

محققان امنیتی شرکت سیسکو اخیرا تحقیقات جدید خود را روی نوعی بدافزار جدید با نام Rombertik منتشر کردند.عملکرد این ویروس به طرز عجیبی شگفت‌آور است، زیرا با پاک کردن اطلاعات ضروری موجود در MBR ویندوز، باعث می‌شود تا سیستم عامل در حلقه بی‌نهایت راه‌اندازی دوباره سیستم قرار گیرد.همچنین این بدافزار با عملکرد خاص خود محققان را فریب می‌دهد، زیرا قادر است چندین بایت اطلاعات را ۹۶۰ میلیون بار در حافظه سیستم ثبت کند.

گراهام کلولِی یکی از محققان امنیتی اعلام کرده که بدافزار Rombertik یکی از نادرترین و متفاوت‌ترین بدافزار و ویروس شناخته شده است، زیرا این بدافزار قادر است تا خود را به طور کامل نابود کرده و اطلاعات را مخفی نگه دارد. 

زمانی که کامپیوتر قربانی به این بدافزار آلوده می‌شود، اطلاعات لاگین و اطلاعات شخصی از جمله پسوردها و کارت‌های بانکی را ربوده و به شیوه‌ای خاص این اطلاعات را به مهاجم می‌فرستد.

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا