تکنولوژی و فناوریکامپیوتر و اینترنت

10 شگفتی در مورد امنیت سایبری موثر بر زندگی آنلاین شما!

10 شگفتی در مورد امنیت سایبری که ممکن است بر زندگی آنلاین شما تاثیر داشته باشد. حملات سایبری که ممکن است شما هم قربانی آن باشید. هیچ کسی نمی تواند نسبت به امنیت سایبری بی تفاوت باشد. هر کاربر اینترنت باید نسبت به امنیت فعالیت خود در فضای مجازی حساس باشد.

امنیت دییجیتال اصطلاحی نوین که منشا پیدایش آن شکل گیری اینترنت است. بعد جدیدی از امنیت به نام امنیت دیجیتال که حتی از امنیت مرزها هم حیاتی تر هست. بدون حملات نظامی می توان از مرزهای یک کشور عبور کرد. و عملیات مورد نظر را انجام داد. جدا از بحث حیثیتی می توان میلیاردها دلار به اقتصاد یک کشور ضرر وارد کرد. می توان حیاتی ترین اطلاعات یک کشور را بدست آورد. اطلاعات مالی شرکت ها, به اطلاعات تکنولوژی آنها دسترسی پیدا کرد. دستیابی اسنودن به اطلاعات سازمان سیا آمریکا نمونه بارز خطر امنیت دیجیتال بوده است. اطلاعاتی که جاسوسی آمریکا از شهروندان خود پرده برداشته بود.

با پیشرفت تکنولوژی و نقش بیشتر اینترنت در زندگی بشر و کارهایی بانکی و اقتصادی تهدیدات امنیتی در حوزه تکنولوژی و فضای مجازی روز به روز در حال افزایش هست.

هکرها سالیانه میلیارد ها دلار به اقتصاد جهانی ضرر وارد می کند. تلگرام هک شد. سونی هک شد. فیس بوک مورد حملات سایبری قرار گرفت- حملات سایبری دولت ها به یکدیگر – هک حساب های بانکی در نقاط مختلف جهان و.. اخباری هست که روزانه منتشر می شود.

ویروس های خطرناک – جرایم سابیری – هک – حملات هکری به شبکه های اجتماعی – مهندسی اجتماعی – بانک ها هدف حملات سایبری و…

تصویر زیر 10 شگفتی حملات سایبری را نشان می دهد.

cyber-security-facts
cyber-security-facts

آریو اشراقی راد

متخصص سئو و طراح سایت، از بچه های خون گرم جنوب، دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید چمران، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه گوگل!! دوست دارم تجربیاتمو با شما درمیان بذارم. اما متاسفانه مشغله کاری زیاد اجازه نمیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا